Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Zinātniece ar iedvesmojošu lekciju atklāj jaunu RTU izglītības iniciatīvu «Meitenes STEM»

Cik viegls vai grūts ir mūsdienu sievietes ceļš uz spīdošiem sasniegumiem zinātnē? Lai iedrošinātu meitenes nākotnē izvēlēties eksaktās un dabaszinību studijas, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzsāk vēl nebijušu iniciatīvu «Meitenes STEM». Otrdien, 21. maijā, RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalā notiks iniciatīvas atklāšanas pasākums, kurā skolnieces tiksies ar projekta patronesi, RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Biomateriālu un bioinženierijas institūta vadošo pētnieci Dagniju Loču.

20. maijs

RTU robotikas hakatonā «RoboBattle48» sacenšas kaujas roboti un tiek izstrādātas jaunas programmatūras, kas tagad pieejamas visiem interesentiem

Ar kaujas robotu turnīru un robotu dizaina konkursu spraigi aizritējis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra robotikas hakatons «RoboBattle 48», kurā desmitiem robotikas entuziastu 48 stundu garumā sacentās robotu būvēšanā.

17. maijs

Modes skatē un izstādēs varēs iepazīties ar RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentu radošajiem darbiem

Pāreja no zināmās realitātes uz nezināmo, ilgtspējīgas tekstila apstrādes tehnoloģijas, ekoloģiski risinājumi un citas mūsdienu apģērba un dizaina tendences varēs skatīt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) studentu radīto tērpu kolekciju skatē un dizaina un arhitektūras izstādē «R:ADI TU». Izstādes atklāšana – 23. maijā plkst. 16.00 ADI, Ķīpsalas ielā 6, 2. stāvā, savukārt modes skate – plkst. 18.00 Zīmētavā, 4. stāvā.

17. maijs