Zinātniece ar iedvesmojošu lekciju atklāj jaunu RTU izglītības iniciatīvu «Meitenes STEM»

20. maijs

Cik viegls vai grūts ir mūsdienu sievietes ceļš uz spīdošiem sasniegumiem zinātnē? Lai iedrošinātu meitenes nākotnē izvēlēties eksaktās un dabaszinību studijas, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzsāk vēl nebijušu iniciatīvu «Meitenes STEM».

Otrdien, 21. maijā, RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalā notiks iniciatīvas atklāšanas pasākums, kurā skolnieces tiksies ar projekta patronesi, RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Biomateriālu un bioinženierijas institūta vadošo pētnieci Dagniju Loču.

D. Loča ir viena no pirmajām RTU zinātniecēm, kura saņēmusi  «L’Oreal» Latvijas stipendiju «Sievietēm zinātnē». Viņa atklāšanā uzstāsies ar lasījumu par sievietēm zinātniecēm un dalīsies pieredzē ar meitenēm par savu personīgo ceļu uz veiksmīgu karjeru eksaktajās un dabaszinātnēs.

RTU Bērnu un jauniešu universitātes interešu izglītības programma  «Meitenes STEM» paredz iespēju 2.–9. klases meitenēm piedalīties RTU zinātnieču vadītās praktiskajās nodarbībās un izzināt zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas pasauli.

Īstenojot Bērnu un jauniešu universitātes aktivitātes daudzu gadu garumā, secināts, ka nodarbības vairāk apmeklē zēni un arī inženierzinātņu un tehnoloģiju studijās vairāk studē vīrieši. Tāpēc izlemts iedzīvināt Latvijā Eiropas vadošo augstskolu labo praksi iedrošināt sākumskolas un pamatskolas skolnieces mācīties un veidot karjeru STEM (science, technology, engineering and mathematics) jomās.

RTU zinātnieces vadīs nodarbības skolniecēm trīs vecuma grupās: 2.–3. klases, 4.–6. klases un 7.–9. klases meitenēm un jaunietēm. Nodarbību saturā akcents likts uz praktisku uzdevumu veikšanu, lai meitenes konkrēto zinātnes jomu teorētiskos aspektus varētu iepazīt ar eksperimentu un citu praktisku aktivitāšu palīdzību viegli uztveramā un aizraujošā veidā.

Iniciatīvas «Meitenes STEM» nodarbības sāksies septembrī. Interesentiem vēl ir atvērta pieteikšanās.

20. maijs plkst. 12:57