Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Modes skatē un izstādē varēs iepazīties ar RTU dizaina un arhitektūras studentu radošajiem darbiem

23. maijs

Pāreja no zināmās realitātes uz nezināmo, ilgtspējīgas tekstila apstrādes tehnoloģijas, ekoloģiski risinājumi un citas mūsdienu apģērba un dizaina tendences varēs skatīt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) studentu radīto tērpu kolekciju skatē un dizaina un arhitektūras izstādē «R:ADI TU». Izstādes atklāšana – 23. maijā plkst. 16.00 ADI, Ķīpsalas ielā 6, 2. stāvā, savukārt modes skate – plkst. 18.00 Zīmētavā, 4. stāvā.

Studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains studentu radīto tērpu kolekciju modes skate, topošo produktu dizaineru, apģērbu un tekstila ražošanas inženieru un arhitektu bakalaura darbu izstādes veido vienotu veselumu un kopīgu stāstu par RTU ADI studentu radošajām idejām un pasaules skatījumu.

Modes kolekciju skate ar vienojošu tematu «Ilūziju mistērija», kas klātienē notiks pirmoreiz pēc Covid-19, šogad norisināsies jau 20. reizi un iecerēta kā «R:ADI TU» kulminācija. Veidojot tērpu kolekcijas, studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» studentes ir atradušas savu ilūziju un mistēriju esenci, sākot ar vizuāli viegli uztveramām atsaucēm uz pazīstamiem motīviem, piemēram, stāstu par Alisi Brīnumzemē vai klasiskajiem cirka tēliem un krāsu simboliku un beidzot ar sarežģītām idejām un dizaina piedāvājumiem.

Pārstrāde, bezatlikumu piegriešana, ekoloģiski risinājumi ir neatņemama mūsdienu apģērbu dizaina sastāvdaļa, tāpēc kolekciju autores fokusējas tieši uz tērpu ilgtspēju un valkājamību. Radot tērpu kolekcijas, studentes likušas lietā zināšanas par tekstilu, tā apstrādes tehnoloģijām, pašas zīmējušas tērpu skices, konstruējušas piegrieztnes un pašas tērpus arī izgatavojušas, līdz ar to var droši apgalvot, ka autorēm vienlīdz svarīgs ir gan tērpu dizains, gan materiālu tehnoloģijas. Ierobežotā vietu skaita dēļ modes skati varēs apmeklēt tikai uzaicinātie viesi, uzrādot ielūgumu.

Savukārt topošo dizaineru radīto produktu izstādē būs aplūkojami studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» bakalaura darbi – spēles, interjera objekti, mēbeles, dažādi aksesuāri un citi dizaina objekti. Tie, kuriem nebūs iespējas apmeklēt modes skati, no 27. maija šajā izstādē varēs aplūkot arī studentu radītās tērpu kolekcijas.

Toties studiju programmas «Arhitektūra» studenti RTU ADI nama 3. stāvā skatītāju vērtējumam būs nodevuši savus bakalaura darbus, kuros piedāvātas dažādas vīzijas Zunda kanālam piederošās teritorijas attīstībai.

Studentiem un mācībspēkiem izstādes un modes skate ir gada svarīgākie notikumi, kuros uzņēmēji, ražotāji, modes industrijas, apģērbu un tekstila rūpniecības nozares pārstāvji, dizaineri, fotogrāfi un stilisti var satikties un iepazīties ar jauno profesionāļu rokrakstu, viņu eksperimentiem ar materiāliem un tehnoloģijām un inovatīvām iespējām apģērbu kolekciju veidošanā.

Studentu darbu izstādes būs skatāmas līdz jūlija sākumam darbdienās plkst. 9.00–20.00 un sestdienās plkst. 10.00–17.00. Ieeja – bez maksas.

Pasākumu «R:ADI TU» atbalsta RTU Attīstības fonds, uzņēmums «Tread Solutions», SIA «Lindstrom», AS «Lauma», SIA «MUZE», SIA «TCore», «Schwarzkopf», «Abavas vīns», «Madara cosmetics», «Skrīveru saldumi» un «Hairtex».

Kalendārs