Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Austrumpartnerības valstu influencerus sajūsmina RTU

19. jūnijs
.
.
.
Foto: Toms Norde

Viesojoties Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), influenceri no Moldovas, Ukrainas, Armēnijas, Azerbaidžānas un Gruzijas iepazīst studiju, inovāciju un pētniecības vidi, tiekas ar studentiem, pozitīvi novērtē studentu dizaina un kosmosa inženierijas darbus, kā arī paši izmēģina digitālo dvīņu un citas tehnoloģijas.

Ar ārvalstu influenceriem tiekas RTU inovāciju prorektore Liene Briede, stāstot par augstākās izglītības un inovāciju vides, tostarp RTU studentu un pētnieku ieguvumiem no Latvijas dalības Eiropas Savienībā (ES). Ar influenceriem tiekas arī vairāki ārvalstu studenti, kuri izvēlējušies augstāko izglītību iegūt RTU. Sācis studēt mehāniku RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes bakalaura līmenī, Ilgar Jafarli šobrīd jau ir doktorantūras students un zinātniskais asistents. Viņš dalās ar savu studiju pieredzi un atzīst, ka ir ļoti apmierināts. 

Studijas RTU pozitīvi vērtē arī Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) students Daniil Hrynyshyn no Ukrainas, kurš Latvijā ieradies Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ. Pirms tam viņš bija sācis studijas dzimtenē, tādēļ var salīdzināt studiju kvalitāti un piedāvājumu Ukrainā un Latvijā. Viņš ir pārliecināts, ka pēc IT studijām RTU ne tikai viņš, bet arī visi viņa kursa biedri varēs atrast darbu. No Ukrainas ieradies arī Arsenii Prykhodko, kurš IT studijas RTU izvēlējies mērķtiecīgi, izvērtējot dažādu universitāšu starptautiskos reitingus un studiju programmu saturu. Abi Ukrainas studenti novērtē, ka studijās ir daudz praktisku elementu, ir iespēja prototipēt un attīstīt savas idejas, kā arī sportot. 

Influenceri iepazīst arī RTU zinātnieku izstrādātās digitālo dvīņu un metaversa tehnoloģijas, tostarp DITEF Lietišķo datorsistēmu institūta pētnieka Laura Goldberga vadībā ar virtuālās realitātes brillēm dodas ekskursijā pa RTU studentu pilsētiņu. Viņus gandarī arī RTU sniegta palīdzība Ukrainā karā cietušo kultūras pieminekļu saglabāšanā – 2022. gadā vairāki RTU zinātnieki un UNESCO eksperts ar Kultūras ministrijas atbalstu Ukrainā veica vairāku nozīmīgu ēku trīsdimensionālo skenēšanu, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, ko pēcāk izmantot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu atjaunošanā. 

Ārvalstu pārstāvji uzzina arī par RTU studentu sasniegumiem, būvējot lieljaudas raķetes, un novērtē jauno Latvijas dizaineru veikumu, ar ko viņus iepazīstina RTU Arhitektūras un dizaina institūta profesore Andra Ulme. Viņi arī metas piedzīvojumā, traucoties pa virtuālu kamaniņu trasi RTU Zinātnes un inovāciju centra Sporta tehnoloģiju centra vadītāja, olimpieša Mārtiņa Rubeņa vadībā. M. Rubenis, kurš no panākumiem bagāta sportista kļuvis par inženieri un inovatoru ar unikālu zināšanu sniegtajām priekšrocībām, lai radītu sporta inovācijas, iepazīstina influencerus arī ar kamaniņu sportistu ekipējumu, ko arī palīdzējuši attīstīt RTU zinātnieki, un dalās stāstos no laika, kad aktīvi nodarbojās ar sportu. Savukārt lielas kustības diapazona robotizētā simulatorā RTU Laboratoriju mājā viņi gūst nebijušu pieredzi lidaparāta vadīšanā. Ar robotu viņus iepazīstina RTU DITEF Industriālās elektronikas, elektrotehnikas un enerģētikas institūta vadošais pētnieks Armands Šenfelds un institūta zinātniskais asistents Andrejs Stupāns. 

Austrumpartnerības valstu influenceri iepazīst Eiropas Savienību, apmeklējot Latviju un Čehiju. 

Austrumpartnerības valstu influenceru vizīte RTU

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi