Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte

Latvijas komanda iegūst zelta medaļas konkursā «EuroSkills 2018»

1. oktobris, 2018
Dana Beļakova un zelta medaļnieces. Foto: viaa.gov.lv

Jauno profesionāļu konkursa «EuroSkills 2018» modes dizaina un tehnoloģiju kategorijā Latvijas komanda – Elīna Skrindževska no Jelgavas Amatu vidusskolas un Laura Kreivina no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) – ieguvusi zelta medaļas. Komandu dalībai konkursā gatavoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta direktore Dana Beļakova sadarbībā ar kolēģiem no RDMV, Rīgas Stila un modes tehnikuma un Dizaineru savienības.

Latvijas dalībnieki citās konkursa kategorijās ieguva sudraba godalgu, kā arī trīs medaļas par izcilu sniegumu. Jaunie profesionāļi informācijas un komunikācijas tehnoloģijās (IKT) - Igors Būmanis no Rīgas Tehniskās koledžas un Ričards Trofimovs no Priekuļu tehnikuma - saņēma medaļu par izcilus sniegumu. Abus konkursam palīdzēja sagatavot RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Skaitļošanas centrs vecākais datorsistēmu un datortīklu administrators Dagnis Zemturis. Katras valsts komandas konkursanti ar augstāko punktu skaitu saņēma prestižo apbalvojumu «Best of nation». Latvijas komandā šo titulu ieguva L. Kreivina un E. Skrindževska.

D. Beļakova un D. Zemturis konkursā piedalījās arī kā eksperti, kas vērtēja citu komandu sniegumu, kā arī pavadīja un atbalstīja Latvijas komandu konkursa laikā.

Konkurss Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika no 26. līdz 28. septembrim. Latvijas komandas 12 dalībnieki trīs dienas saspringtos konkurences apstākļos veica sarežģītus starptautiska līmeņa uzdevumus 10 profesionālo prasmju kategorijās: modes tehnoloģijās, skatlogu noformēšanā, grafikas dizainā, IKT, mājaslapu izstrādē, flīzēšanā, elektriskajās instalācijās, smago spēkratu apkopē, ēdienu gatavošanā un restorāna pakalpojumos. Kopumā konkursā piedalījās 525 jaunie profesionāļi no 28 valstīm. Kopvērtējumā Latvijai ir septītais labākais komandas rezultāts.

«EuroSkills» ir Eiropas lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas notiek kopš 2008. gada. Konkursa mērķis ir veicināt Eiropas valstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, celt profesiju, profesionālās izglītības un valsts prestižu, demonstrēt un godināt Eiropas talantīgāko jauniešu meistarību. Iespēja tajā piedalīties ir tikai reizi dzīvē.

Latvijas dalību konkursā nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra, īstenojot projektu «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs», kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments