Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte

Vienkoču parkā notiks Uguns nakts

26. septembris, 2017
Foto: Vienkoču parks

7. oktobrī Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā, Līgatnē, notiks Uguns nakts, kas tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studentiem. Pasākuma laikā ar sveču pagatavošanu un dedzināšanu, lāpu gājienu un ugunskuru simboliski tiks pavadīts gada gaišākais laiks. Pasākuma apmeklētājiem būs pieejamas kokamatniecības darbnīcas, kā arī dažādas aktivitātes un priekšnesumi.

Lai padarītu garāku rudens sestdienu un simboliski uzsāktu pavasara gaismas atgriešanās gaidīšanu, plkst. 18.30 sāksies meža izgaismošana – parka teritorijā un ap vienkoču gaismas ķermeņiem izvietotas sveces, iegūstot savdabīgu āra apgaismojumu.

No plkst. 18.30 līdz 21.00 darbosies dažādas amatnieku darbnīcas un notiks citas aktivitātes, kurās katram būs iespēja iesaistīties un līdzdarboties. Apmeklētāji varēs izdejoties senos latvju dančus, fotografēties senā dzīvesstila teltī viduslaiku bruņās, vērot kalēja un kaula apstrādes meistaru amata prasmi. Kokamatniecības muzejā šajā laikā darbosies kokamatnieki. Dzīvo masku darbnīcā būs iespēja pārvērsties par meža spoku, bet Zāļu sievas namiņā varēs izzināt nākotni pēc rūnu zīmēm. Lāpu un sveču darbnīcā varēs izgatavot lāpu vai vaska sveci. Naksnīgajā mežā māksliniece Ieva Šulca projicēs «Nakts meža pasakas».

Plkst. 21.00 sāksies tradicionālais lāpu gājiens. Pēc tā notiks uguns žonglieru šovs, uguns rituāls ar folkloras kopu «Delve» un ugunskura iedegšana. Lai piedalītos lāpu gājienā, dalībnieki aicināti ņemt līdzi savas lāpas.

Vienkoču parka Uguns nakts tradīcija aizsākās pirms 14 gadiem, kad amatnieku plenērā tika izveidoti pirmie vienkoču gaismas ķermeņi un rudenī, draugiem un amatniekiem sanākot kopā, tie tika iedegti. Pamazām tas viss papildinājās ar dažādām aktivitātēm un nu jau kļuvis par stabilu tradīciju. Publisks šis gaismu vakars kļuva pirms desmit gadiem, kad Vienkoču parks tika atklāts plašākai apskatei. Visi ienākumi no šī vakara tiks novirzīti Kokamatniecības muzeja tālākai attīstībai.

Vienkoču parka Kokamatniecības muzeja dibinātājs un vadītājs ir RTU DTI doktorants Rihards Vidzickis. Kokamatniecības prasmes muzejā apgūst RTU DTI studenti un kokamatniecības vasaras skolu audzēkņi no dažādām valstīm. DTI studenti iesaistās muzeja pasākumu rīkošanā un īstenošanā.

Ieejas maksa pasākumā: pieaugušajiem – 6 eiro, skolniekiem un pensionāriem – 4 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas. Biļetes var iegādāties pasākuma vietā un Biļešu paradīzē.

Pasākuma lapa Facebook

RTU Sabiedrisko attiecību departaments