Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Sākas pieteikšanās dalībai «SINERGIA: industriālās simbiozes inovāciju akceleratorā»

11. jūnijs
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs izsludina dalībnieku uzņemšanu «SINERGIA: industriālās simbiozes inovāciju akceleratorā», ko īsteno kopā ar biedrību «CLEANTECH LATVIA». Akceleratora mērķis ir veicināt aprites ekonomikas inovāciju attīstību Latvijā, radot risinājumus ražošanas uzņēmumu atlikumu un blakusproduktu apsaimniekošanai. 

Programma tiks īstenota trīs kārtās. Līdz 28. jūnijam atvērta pieteikšanās dalībai akceleratora pirmajā kārtā, kas norisināsies gadu – līdz 2025. gada jūlijam.

Pirmajā kārtā dalībnieki meklēs inovatīvus risinājumus un lietojumu divu Latvijas ražošanas uzņēmumu radītajiem atlikumiem un blakusproduktiem. SIA «Valmiermuižas alus» vēlas atrast veidus, kā izmantot alus ražošanas procesā radušās drabiņas, šķidro raugu un olbaltumvielas. Savukārt AS «Valmieras stikla šķiedra» izaicinājums vērsts uz ražošanas blakusprodukta – sintētiskā ģipša – sagatavošanu tālākai izmantošanai.

Programmā aicināti pieteikties Latvijā dibināti mazie un vidējie uzņēmumi, jaunuzņēmumi, kā arī privātpersonas, kas pārstāv izaicinājumiem atbilstošas nozares vai kurām ir idejas vai risinājumu iestrādes uzņēmumu definētajiem izaicinājumiem. Dalībai akceleratorā var pieteikties individuāli vai komandās. Katrā programmas kārtā tiks uzņemtas divas komandas, katrā ne vairāk kā seši dalībnieki. Pieteikties dalībai akceleratorā.

Programmā tiks veidotas starpdisciplināras komandas, kuru vadība būs izaicinājumu devēju rokās, dodot akceleratora dalībniekiem unikālu iespēju meklēt risinājumus kopā ar Latvijas ražotājiem. Akcelerators vērsts uz sadarbības veidošanu starp dažādu nozaru uzņēmumiem un citiem tirgus dalībniekiem, tā veidojot industriālo simbiozi.

Lai palīdzētu komandām sasniegt maksimāli labāko rezultātu, katra akceleratora kārta tiks sākta ar aprites ekonomikas, sistēmiskās domāšanas, finanšu pratību u.c. mācībām. Mācībām noslēdzoties, komandām tiks piedāvātas arī mentoringa sesijas un finansiāls atbalsts risinājumu attīstībai. Mācības un darbnīcas tiks organizētas gan klātienē SIA «ZAAO» telpās, gan tiešsaistē. Programmas valoda – latviešu.

Plānots, ka akceleratora otrā kārta norisināsies no 2025. gada februāra līdz oktobrim, bet trešā – no 2025. gada oktobra līdz 2026. gada jūnijam. Katrā kārtā tiks uzņemtas divas komandas, tādējādi kopumā akceleratora laikā tiks atrisināti seši dažādi ražošanas uzņēmumu radīto atlikumu un blakusproduktu izaicinājumi.

Vairāk informācijas par uzņemšanas kritērijiem un programmas norisi. 

Akcelerācijas programma izstrādāta Eiropas Savienības (ES) LIFE programmas integrētā projektā «Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju» (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014), kas tiek īstenots ar ES un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. Projektu īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kopā ar 22 sadarbības partneriem, lai samazinātu atkritumu rašanos, ieviešot pasākumus, kas palīdzētu uzlabot materiālu reģenerāciju un apriti, kā arī samazināt ekonomikas ietekmi uz vides piesārņojumu, pilnībā īstenojot Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānā 2021.–2028. gadam noteiktos pasākumus.

Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un ne vienmēr atspoguļo ES vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) nostāju un viedokli. Ne ES, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. jūnijs plkst. 13:47

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi