RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

RTU paraksta sadarbības memorandu ar Hamburgas mākslīgā intelekta centru

9. maijs
.
.
.
RTU inovāciju prorektore Liene Briede (pirmā no kreisās) un RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Claudio Rivera (pirmais no labās) paraksta sadarbības memorandu ar Hamburgas mākslīgā intelekta centru. Foto: LIAA

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), RTU Rīgas Biznesa skola un Latvijas IT klasteris paraksta sadarbības memorandu ar Hamburgas mākslīgā intelekta centru (ARIC). Memorands parakstīts Vācijas-Latvijas biznesa forumā Hamburgā, kurā galvenā uzmanība pievērsta digitālo inovāciju attīstībai un loģistikas nozarei. 

ARIC jau šobrīd ostu attīstībā cieši sadarbojas ar zinātnes institūcijām un jaunuzņēmumu ekosistēmu. Tā ir iespēja straujāk ieviest inovācijas, testējot sev piemērotākos risinājumus. Savukārt Latvija var piedāvāt savu pieredzi nozīmīgu IT un mākslīgā intelekta projektu attīstībā, apkalpojot valsts un privāto sektoru. RTU inovāciju prorektora Liene Briede uzsvēra, ka viens no sadarbības virzieniem mākslīgā intelekta jomā būs aizsardzības industrija: «Aizsardzība šobrīd ir fokusā gan Latvijā, kur šo iniciatīvu virza Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, gan Vācijā, tādēļ šajā jomā redzam sadarbības perspektīvu, strādājot pie pētniecības jautājumiem.»

Atklājot biznesa forumu, satiksmes ministrs Kaspars Briškens uzsvēra, ka jau šobrīd Latvija ostās strādā vairāki Vācijas kapitāla uzņēmumi, cieša sadarbība notiek arī digitalizācijas jomā. Tādi projekti kā «Rail Baltica» un «ELWIND» iezīmēs jaunas attīstības iespējas, nodrošinot labāku savienojamību. Forumā apspriestas arī Hamburgas un Latvijas biznesa attīstības iespējas, īpašu uzmanību veltot digitālajām inovācijām ostu infrastruktūras jomā un mākslīgā intelekta risinājumiem.«Tieši Ziemeļvācija ir viens no mūsu prioritārajiem darbības virzieniem ar augstu

sadarbības potenciālu digitālo inovāciju un loģistikas jomā. Vācijas partneri uzsvēra savu ieinteresētību ciešāki sadarbībai digitalizācijas un enerģētikas jomā. Tieši Vācija potenciāli būs viens no nozīmīgākajiem zaļās enerģijas iepircējiem mūsu reģionā. Lielā mērā tieši enerģijas pieejamība un cena noteiks arī mūsu pievilcību investīciju piesaistes jomā ražošanas sektorā un citās energoietilpīgās jomās,» uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Savukārt «LVR Flotes» valdes loceklis Kaspars Ozoliņš uzsvēra Latvijas priekšrocības digitālo inovāciju jomā ostu infrastruktūras attīstībā. «Salīdzinot ar daudzām Eiropas vadošajām ostām, inovāciju jomā mēs izskatāmies ļoti labi. Redzam plašas sadarbības iespējas arī ar Hamburgas ostu. Šobrīd Rīgas ostas akvatorijā sadarbībā ar LMT jau nodrošinām 5G pārklājumu, kurš ļauj modelēt kuģu dvīņus, veikt precīzus mērījumus tiešsaistes režīmā un izmantot zemūdens dronus.»

Biznesa forumā piedalījās Latvijas biznesa delegācija 30 cilvēku sastāvā, kā arī Vācijas puses uzņēmēji, kuri meklē jaunus sadarbības partnerus Ziemeļu koridorā, kurš aptver Baltijas un Ziemeļu jūras. Biznesa forums noris Latvijas dienās Vācijā, ko organizē LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums ir daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia.

Latvijas dienas Hamburgā 2024

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. maijs plkst. 15:35

Līdzīgi raksti

Jaunumi