Zinātnes un inovāciju centrs

RTU Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC) tika dibināts 2020. gadā uz Dizaina fabrikas bāzes, apvienojot sevī augsti kvalificētas ekspertu komandas kompetences un izcilu tehnisko nodrošinājumu – vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu Baltijā un superskaitļošanas resursiem.

Centra darbības mērķis ir nodrošināt RTU stratēģijas un ilgtspējīgas inovācijas mērķu īstenošanu un izaugsmi, veicinot zinātnisko darbību un akadēmiskā personāla un studējošo iesaisti inovāciju radīšanas un zināšanu pārneses procesos, kā arī attīstot sadarbību ar industriju un zinātniskām institūcijām.

Centrs attīsta studentu inovāciju un uzņēmējdarbības spējas, piedāvā inovatīvu produktu izstrādes pakalpojumus, kā arī aktīvi iesaistās vietēja un starptautiska mēroga inovāciju ekosistēmās, īstenojot dažādus projektus un aktivitātes.

Prototipēšana
ZIC atrodas atvērta tipa darbnīca «theLAB», kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas.

Atbalstu industrijai, jaunuzņēmumiem, kā arī zinātniekiem ar prototipēšanu piedāvā arī Inovatīvu produktu izstrādes nodaļa (IPIN), kas saviem klientiem piedāvā tādus pakalpojumus kā produktu prototipu izstrāde un izgatavošana, esošu produktu uzlabošana un to pilnveide, eksperimentālu produktu izstrāde, zinātnisko iekārtu un palīgrīku izveide, augstas kvalitātes 3D druka, CNC frēzēšana, sarežģītas ģeometrijas veidņu projektēšana un izstrāde (formliešana), kā arī konsultācijas ražošanas tehnoloģiju izvēlē un citos produktu izstrādes jautājumos.

Pasākumi un telpu noma
Gadu no gada ZIC telpās norisinās dažādi vietēji un starptautiska mēroga pasākumi – konferences, semināri, lekcijas, hakatoni u.tml. Arī saviem klientiem un sadarbības partneriem ZIC piedāvā iespēju izmantot telpas dažādiem pasākumiem ar tam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu.

Pakalpojumu cenrādis. Plašākai informācijai aicinām sazināties ar mums, rakstot

Kontakti:

Ķīpsalas iela 6A, Rīga