Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Lekcijas dalībnieki iepazīst 3D tehnoloģijas un RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas digitālo dvīni

3. jūlijs
Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

Kā radīt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) digitālo dubultnieku? To interesenti 2. jūlijā varēja uzzināt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajā diskusijā «Kas ir digitālais dvīnis?», kurā RTU zinātnieki stāstīja, kā tiek veidoti dažādu objektu digitālie līdzinieki un kāpēc tas ir vajadzīgs.

RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes (BMF) ģeomātikas speciālisti jau vairākus gadus attīsta 3D, virtuālās un papildinātās realitātes virzienu, veicot universitātes ēku mērījumus un veidojot RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas digitālo dvīni. To var izmantot, gan lai iepazītu Ķīpsalu, gan arī lai pārvaldītu un apsaimniekotu RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņu. Piedevām 3D dokumentēšanas process ir būtiska RTU studiju un pētniecības procesa sastāvdaļa, ļaujot topošajiem ģeomātiķiem praktiski apgūt modernās tehnoloģijas.

Lekcijā BMF asociētais profesors Māris Kaļinka un RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes vadošais pētnieks Lauris Goldbergs skaidros, kas ir metaverss, kas – digitālais dvīnis un kā tas top. Tāpat lekcijā būs iespējams uzzināt, kas ir virtuālā un kas – papildinātā realitāte, un kāda ir to nozīme mācību procesā.

Šis pasākums īpaši domāts jauniešiem, kuri plāno studēt inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas un vēl pirms studijām vēlas iepazīties ne tikai ar ieskatu jaunākajās tehnoloģijās, bet arī RTU, jo pasākuma laikā būs iespējams noskaidrot gan vēl neskaidros jautājumos par jauno studentu uzņemšanas procesu, gan uzklausīt RTU Talantu programmas studentu stāstus par studijām, gan arī doties ekskursijā, lai realitātē iepazītos ar RTU studentu pilsētiņu.

RTU pētnieki iepazīstina jauniešus ar digitālā dvīņa tehnoloģijām