RTU Liepāja
RTU Liepāja

Mūsu mācībspēki vada skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus

21. maijs
Kristers prezentē savu ZPD

Rīt Rīgā notiek Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu fināls, kuram trīs vidusskolēnus sagatavo RTU Liepāja lektors Uldis Žaimis.

Reina no nātrēm ir radījusi zobu diegu, kura turētājs ir no koka. Produkts ir ekoloģisks, kas arī bija tā radītājas mērķis – pierādīt, ka ir lietas, ko var radīt no dabā pieejamiem materiāliem.

Anna izgatavo baterijas, izmantojot garneļu čaulas. Meitene saka, ka sākotnēji ir mēģinājusi to darīt, izmantojot zivs zvīņas, bet rezultāts neesot bijis tik iedarbīgs. Baterijā litija vietā ir zivju rūpnieciskie atkritumi un tos vislabāk ir lietot kompleksā ar atjaunojamās enerģijas avotiem.

Kristers rada iekārtu, kura elektrolīzes procesā droši no ūdens atdala ūdeņradi un skābekli, lai uzkrātu ūdeņradi, kas ir perspektīva metode.

Darbu vadītājs Uldis Žaimis stāsta: «Mani uzrunāja Liepājas Kalpaka vidusskola, aicinot vadīt viņu vidusskolēnu zinātniski pētnieciskos darbus. Tā ir iespēja strādāt kā mentoram, vadot zinātniskos darbus vidusskolas līmenī. Gandarījums sadarboties ar jauniešiem, jo viņi ir motivēti un ieinteresēti. Tālāk jau priecāšos redzēt viņus kā mūsu studentus vides zinību vai citās programmās!»

21. maijs plkst. 13:03