RTU Liepāja
RTU Liepāja

Vasaras skolas dalībnieki diskutē par vēstures un kultūra jautājumiem

1. jūlijs
Vasaras skolas dalībnieki

Šonedēļ RTU Liepāja notiek vasaras skola, ko rīko Latvijas Universitātes Vēstures institūts un RTU Liepāja, «Latvija Eiropas kultūras krustcelēs: vēsturiskais un modernais».

Vasaras skolas dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Kazahstānas. Moldovas, Somijas un Polijas sveica RTU Liepāja direktore Dace Medne, vēlot produktīvas sarunas par pārmaiņām un izaugsmi.

Klātesošie ne tikai klausījās priekšlasījumus par dažādām ar Eiropas kultūru saistītām tēmām, bet arī piedalīsies izbraukuma sesijā Kuldīgā, apmeklēs Liepājas interjera muzeju «Hoijeres kundzes viesu nams», noskatīsies folkloras kopas «Atštaukas» etnogrāfijas programmu, kā arī dosies ekskursijā pa Liepāju.

Vasaras skolas dalībnieki apmeklēs RTU Liepāja  mākslinieku starptautiskā vizuālās mākslas simpozija izstāde «Abstraktais un konkrētais vizuālajā mākslā» atklāšanu.

Kā atzina vasaras skolas rīkotāju pārstāvis RTU profesors Arturs Medveckis: «Doktoranti, kas ir liela daļa no vasaras skolas dalībniekiem, šādā veidā iepazīst vēsturisko notikumu saikni ar viņu valstīm. Mums ir svarīgi uzklausīt, kā viesi no Ukrainas redz savas un mūsu valsts saikni vēsturiskā griezumā un jautājumos par vienojošo kultūrā. Runājot par kultūru, mums ir svarīgi uzsvērt Liepāju kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027.»

Saistītie tagi:

Simona Laiveniece