RTU Latvijas Jūras akadēmija
RTU Latvijas Jūras akadēmija

Atskats uz dalību 3. Starptautiskajā jūrniecības konferencē MareLaw projekta ietvaros

6. decembris, 2023

27. novembrī Rīgas Tehniskās Universitātes Latvijas Jūras akadēmijas pārstāves Sandra Lielbārde un Ināra Plankova piedalījās trešajā starptautiskajā jūrniecības konferencē  (3rd Kotor International Maritime Conference, KIMC 2023) Melnkalnē, kopā ar kolēģiem no Splitas universitātes Ranka Petrinović and Petra Amižić Jelovčić uzstājoties ar prezentāciju «Jūras tiesību pasniegšana saskaņā ar STCW Konvenciju. Jautājumi un risinājumi MareLaw projektā» un stāstot par līdz šim paveikto MareLaw projekta ietvaros.
MareLaw projekts ir Erasmus+ projekts KA2 (Sadarbības partnerība augstākajā izglītībā) un tā pilns nosaukums ir «Uz STCW konvencijas balstītās Jūras tiesību mācību programmas jūrniecības studentiem uzlabošana un saskaņošana». Projektā piedalās Rīgas Tehniskā Universitāte, Splitas universitāte (Horvātija) un Katalonijas Politehniskā universitāte (Spānija). Galvenais projekta mērķis ir saskaņot un pilnveidot jūras tiesību studiju kursu programmas atbilstoši STCW konvencijas prasībām projektā iesaistītajās universitātēs. Projekta ievaros ir paredzēts sagatavot rekomendācijas jūras tiesību studiju programmu saskaņošanai atbilstoši STCW konvencijai un izplatīt tās projekta partneru valstīs, kā arī nodrošināt to pieejamību jebkurai jūrniecības augstākās izglītības mācību iestādei. Tāpat projekta ietvaros tiks sagatavota informācija par jūras tiesībās pieejamajiem mācību līdzekļiem, kas būs pieejama tiešsaistē gan studentiem, gan pasniedzējiem.

6. decembris, 2023 plkst. 15:41