RTU zinātnieks Kārlis Dreimanis UNI lekcijā «Visuma noslēpumi paātrinājumā» vidusskolēniem sniegs ieskatu CERN pētījumos

6. aprīlis, 10:00
Āzenes iela 12/1
Lekcijā «Visuma noslēpumi paātrinājumā» Kārlis Dreimanis auditoriju iepazīstinās ar to, kā radies Visums un kādu informāciju zinātnieki gūst, atskatoties 13,8 miljardu gadu pagātnē. Foto – Vitālijs Vinogradovs

Ieskatīties gan pagātnē, gan nākotnē – kā to spēj zinātnieki Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), kur notiek pētījumi par Visuma izcelšanos un tiek radītas globāli nozīmīgas inovatīvas tehnoloģijas? Par to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lekciju ciklā «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI vidusskolēniem stāstīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūta direktors daļiņu fiziķis Kārlis Dreimanis. Lekcija «Visuma noslēpumi paātrinājumā» notiks sestdien, 6. aprīlī, plkst. 10.00 RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 116. auditorijā. Pēc lekcijas – tikšanās ar studentiem, kuri mācījušies vai strādājuši CERN.

Plašāka informācija

Saistītie tagi: