Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūts

Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūts (FEESI) ir specializēta pētniecības un izglītības iestāde, kuras mērķis ir attīstīt fotonikas, elektronikas un telekomunikāciju jomas. Šīs ir mūsdienu tehnoloģiju kritiskās jomas, kas ietver plašu lietojumu klāstu, sākot no telekomunikāciju infrastruktūras un elektroniskām ierīcēm līdz progresīvām fotoniskām sistēmām, ko izmanto medicīnā, aizsardzībā un skaitļošanā.

RTU Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūts (FEESI) ir lielākā universitātes struktūrvienība akadēmiskā un zinātniskā personāla ziņā.

Kā uz pētniecību vērsta vienība RTU FEESI sniedz plašu pakalpojumu klāstu telekomunikāciju operatoriem, aptverot visu, sākot no projekta sagatavošanas līdz tīkla uzstādīšanai un analīzei. Institūtam ir ievērojama pieredze gan zinātniskos, gan nozares virzītos pētniecības projektos, tostarp tajos, kas tiek finansēti no Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantiem, Latvijas Nacionālās pētniecības programmas, Eiropas Sociālā fonda (ESF) un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) u.c.

RTU FEESI ir iesaistījies arī tādās iniciatīvās kā Horizon Europe (piemēram, Twinning & Teaming), NATO SPS programmā un dažādos citos projektos, kuru mērķis ir attīstīt nākamās paaudzes pārraides sistēmas, IKT sistēmas, mikro un nanofotoniku, materiālus un metamateriālus, optisko šķiedru sensoru risinājumi, Smart city tehnoloģijas, jauni optiskie elementi, optiskie pastiprinātāji, daudzviļņu gaismas avoti (ķemmes), satiksmes vadības algoritmi.

Visi nozares dalībnieki ir apņēmušies izstrādāt nākamās paaudzes tehnoloģijas, kas ir būtiskas mūsdienu ekonomikas izaugsmei. Šos kritiskos mērķus var sasniegt, izmantojot dažādas Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta piedāvātās programmas:

Amata nosaukums Adrese Tālrunis E-pasts
Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta direktors
profesors Dr.sc.ing. Vjačeslavs Bobrovs
Āzenes iela 12–229, Rīga +371 67089245
Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta direktora vietniece
Docente Ph. D. Lilita Ģēģere
Āzenes iela 12–209, Rīga +371 29566848