Festivāla «Lampa» paneļdiskusija «Vai universitātēm ir nākotne?»

5. jūlijs, 16:00 - 17:00
Cēsu pils parks
.
.
.

Festivālā «Lampa» RTU organizētā paneļdiskusijā «Vai universitātēm ir nākotne?» zinātnes universitāšu vadītāji, Izglītības un zinātnes ministrijas, Satiksmes ministrijas pārstāvji, uzņēmējdarbības vides līderi un sabiedriskās domas veidotāji spriedīs par universitāšu un pedagogu loma nākotnē, vai tie maz būs vajadzīgi, un ko no nākotnes universitātes sagaida sabiedrība un tautsaimniecība.

Tradicionālais mācību process universitātēs, kur dominē lekcijas un eksāmeni, ir novecojis. Strauja tehnoloģiju attīstība maina mācīšanās pieredzi, bet, vai tas nozīmē, ka visu varēsim iemācīties YouTube video un to, ko nezināsim, mūsu vietā priekšā pateiks mākslīgais intelekts? Vai personalizēta un adaptīva mācīšanās, piedāvājot katram studentam pielāgotu studiju pieeju un metodes, sekmējot nākotnes darba tirgū pieprasītu prasmju attīstīšanu, nevis tikai «pliku» faktu iegaumēšanu, ir universitāšu nākotne? Vai mikrokvalifikācija mūža garumā būs jaunais bakalaura un maģistra grāds?

Diskusijā piedalīsies RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane, Latvijas Universitātes attīstības prorektors, uzņēmējs Enno Ence, Rīgas Stradiņa universitātes prorektors akadēmiskajā darbā Dins Šmits un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes finanšu prorektors Linards Sisenis, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Diāna Laipniece, satiksmes ministra padomnieks, Latvijas Debašu asociācijas «QUO TU DOMĀ?» valdes loceklis Rasmuss Filips Geks, uzņēmējs, podkāsta «Virziens» vadītājs Armands Broks un digitālā satura veidotājs un klimatam draudzīga dzīvesveida entuziasts Edgars Feščenko jeb Edgar Fresh. Diskusiju vadīs Hārvardas Universitātes doktorants Arkādijs Zvaigzne.

Paneļdiskusija notiks uz RTU skatuves «Nākotnes sala» Cēsu pils parka dīķī. 

RTU skatuvi «Nākotnes sala» veido kopā ar lieldraugiem – enerģētikas uzņēmumu «Ignitis Group», Satiksmes ministriju un informācijas tehnoloģiju uzņēmumu «Adaptive» – un sadarbības partneriem – Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, uzņēmumiem «Lemona Latvia», «Bruntor», «Compor», «BeTRITON», «Milwaukee Tool Latvia», «Printstone Innovations», «AB Clausen Latvia», «Labie Meistari», «Amata Adventures», «Supfit», «Rudys Brewing Co», RTU Latvijas Jūras akadēmiju un RTU 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju. Tā pirmo reizi festivāl vēsturē atradīsies uz ūdens – Cēsu pils parka dīķī. Skatuvi no īpaši izveidota konstruktora – dažādi savienojamām piepūšamām sijām, baļķiem un plakņu elementiem – būvē RTU Arhitektūras un dizaina institūta un RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes studenti sadarbībā ar kopinovāciju platformu «Morberga studija», jauno arhitektu klubu «Atelpa». 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. jūlijs plkst. 10:12

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs