Cenrālāzijas valstu muitas un robežsardzes pārstāvju vizīte Latvijā

5. novembris, 2012

No 5. līdz 8. novembrim Latviju apmeklē 40 muitas un robežsardzes speciālisti un vadošie darbinieki no piecām Centrālāzijas valstīm. Vizītes mērķis ir padziļināti iepazīties ar Latvijas pieredzi muitnieku un robežsardzes apmācībā.

Brauciena laikā ārzemju muitnieki iepazīsies ar Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (RTU IEVF SESMI) piedāvātajām bakalauru, maģistru un koledžas studiju programmām «Muitas un nodokļu administrēšana», kā arī muitnieku un muitas brokeru kvalifikācijas celšanas organizēšanu. Kāzināms, RTU studiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšana» 2010.gadā kā pirmās pasaulē tika atzītas par atbilstošām Pasaules muitas organizācijas (PMO) noteiktajiem muitnieku profesijas standartiem, kurusapstiprinājušas 177 PMO dalībvalstis.

Lai iepazītos ar muitas specialitātes studentu mācību prakses organizēšanu, viesi apmeklēs arī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldi, muitas laboratoriju, muitas kontrolpunktu, ka arī uzņēmumu «DB Schenker».

Savukārt robežsargi apmeklēs Valsts robežsardzes koledžu Rēzeknē un iepazīsies ar robežsardzes darbu.

Vizīte notiek ANO Attīstības programmas un Eiropas Savienības finansētāsCentrālās Āzijas integrētās robežaizsardzības programmas (BOMCA)ietvaros, kuras īstenošanā kā eksperti piedalās RTU Muitas un nodokļu katedras vadošie speciālisti. Latviju projekta ietvaros apmeklē arī BOMCA un Starptautiskā migrācijas politikas attīstības centra projektu vadītāji. Tāpat vizītes laikā RTU tiks apspriestas BOMCA projekta tālākās attīstības perspektīvas.

IEVF SESMI Muitas un nodokļu katedra

5. novembris, 2012 plkst. 11:28