Konferencē diskutē par programmu «Apvārsnis 2020»

24. aprīlis, 2012

Piektdien, 11. maijā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks konference «Apvārsnis 2020 – Latvijas un Eiropas attīstības perspektīva», kurā tiks apzinātas Latvijas iespējas un izaicinājumi pētniecības un inovāciju programmas «Apvārsnis 2020» apguvē.

Konference notiks 2012. gada 11. maijā RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1, sākums plkst. 9.20.

Konferenci atklās RTU rektors Leonīds Ribickis un Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš. Par pētniecības politiku un tautsaimniecības attīstību konferencē  aicināti diskutēt izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātņu prorektors Pēteris Rivža, Latvijas Universitātes zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks, AS «Latvijas Finieris» padomes priekšsēdētājs Juris Biķis, AS «Jelgavas mašīnbūves rūpnīca» prezidents Pēteris Bila, AS «Grindeks» valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis un SIA «Knauf» valdes priekšsēdētājs Jānis Kraulis.

«Eiropas Savienības (ES) programma «Apvārsnis 2020» ir vēl viena Latvijas pētnieku iespēja īstenot starptautiska mēroga pētniecības projektus sadarbībā ar citu Eiropas zinātnisko institūciju partneriem, piesaistīt būtiskus finanšu līdzekļus, radīt jaunas zināšanas, pārsteidzošus atklājumus un paaugstināt savu konkurētspēju. Lai efektīvāk izmantotu ES sniegtās iespējas, ir būtiski apmainīties viedokļiem par turpmāko Latvijas zinātnes un tautsaimniecības attīstību,vajadzībām un pētniecības politiku. Ceru, ka konference kalpos kā viedokļu apmaiņas platforma,» atzīst RTU rektors L. Ribickis.

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš uzsver: «Lai veicinātu preču ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, kas ir turīgas sabiedrības pamatā, ir jāiegulda pētniecībā un attīstībā. Programma «Apvārsnis 2020»ir iespēja piesaistīt Latvijas zinātnei un pētniecībai ievērojamu finansējumu, taču, lai tas nestu arī augļus, būtiski ir skaidri definēt,ko vēlamies sasniegt, un mērķtiecīgi uz to arī virzīties.»

Programma «Apvārsnis 2020» (Horizon 2020) ir pasākumu kopums pētniecības, inovāciju un konkurētspējas veicināšanai Eiropā. Tās īstenošanas laiks: no 2014. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim. Tiek lēsts, ka programmas «Apvārsnis 2020» mērķu īstenošanai tiks atvēlēti ap 80 miljardiem eiro. Līdzekļus paredzēts izmantot Eiropas Savienības kā pasaules līdera zinātnē pozīciju stiprināšanai.

«Horizon 2020» konferences prgramma «Horizon 2020» konferences prgramma 72.24 Kb

RTU Informācijas centrs

24. aprīlis, 2012 plkst. 10:04