Notiks Mitveidas Lietišķo zinātņu augstskolas profesora vieslekcija

20. aprīlis, 2012

Otrdien, 24. aprīlī, RTU Transporta un mašīnzinību fakultātē Ezermalas ielā 6k,  517. auditorijā notiks Mitveidas Lietišķo zinātņu augstskolas (Vācija) profesora Rēbes Vīnšīrsa (Röbbe Wünschiers) lekcija un seminārs bioinformātikas jomā.

Darba kārtība

9.30–12.00 lekcija «Biotehnoloģijas: skaitļošanas perspektīvas».

Biotehnoloģijā ar bioloģiju saistītie aspekti ir būtiski atkarīgi no ģenētiskā materiāla. Pašlaik izmaksas, kas ir nepieciešamas, lai atklātujauno gēnu sekvenci, ir mazākas nekā izmaksas, kas nepieciešamas šīs informācijas saglabāšanai vai apstrādei. Profesors Vīnšīrss piedāvās savu viedokli par  biotehnoloģijas nākotni datu integrēšanas / vizualizācijas un sintētiskās bioloģijas gaismā.

12.30–14.00 seminārs «Skaitļošanas bioloģija: par mērķa gēna identifikāciju un enzimātiskās regulācijas prognozēšanu».

Bioinformātika nodrošina virkni rīku potenciālo jauno gēnu mērķu identificēšanai. Seminārā tiks apskatīts viens no tiem: salīdzinošā genomika.

20. aprīlis, 2012 plkst. 16:35