Profesora Dr. Gintera Verta vieslekcijas dabaszinātņu jomā

22. oktobris, 2012

24. oktobrī plkst. 14.30, Rīgas Tehniskās universitātes  (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Tehniskās fizikas institūtā, Āzenes ielā 14, 219. auditorijā, notiks prof. Dr. Gintera Verta (Günter Werth, Johanesa Gūtenberga Maincas Universitāte) vieslekcijas par precizitātes eksperimentiem jonu slazdos un kvantu elektrodinamikas precizitātes testu ar atsevišķi noķertu daļiņu.

Vieslekcijā«Precizitātes eksperimenti jonu slazdos» profesors G. Verts prezentēs jonu slazdu izmantošanas iespējas, par piemēriem ņemot precizitātes masas spektrometrijas un Zēmana spektroskopijas rezultātus, kā arī atomupulksteņu attīstību un kvantu datorikas pamatprincipus.

Savukārt 25.oktobrī plkst. 18 Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē profesors uzstāsies ar vieslekciju «Kvantu elektrodinamikas precizitātes tests ar atsevišķi noķertu daļiņu».

Vieslekcijā «Kvantu elektrodinamikas precizitātes tests ar atsevišķi noķertu daļiņu» profesors G. Verts prezentēs eksperimentu ar atsevišķām Peninga jonu slazdā noķertām daļiņām, iepazīstinās ar tā rezultātiem, nākotnes projektiem, kā arī runās par fundamentālo konstanšu noteikšanu.

Dr. Ginters Verts no 1977. gada līdz 2004. gadam bijis profesors Johanesa Gūtenberga Maincas Universitātē, specializējoties kvadrupolu, Peninga un precizitātes masu spektrometrijā jonu slazdos, kā arī lāzeru un mikroviļņu spektroskopijā jonu slazdos. Akadēmiskās darbības laikā prof. Verts viesojies universitātēs un institūtos Francijā, Itālijā, Ķīnā, Kanādā, kā arī darbojies NASA Godarda Kosmosa lidojumu centrā. Profesors ir arī Vācijasfizikas biedrības un Eiropas fizikas biedrības loceklis, un 2006. gadā kļuvis par Vācijas-Rumānijas Zinātņu akadēmijas valdes locekli. Profesors Verts ir sarakstījis vairākas grāmatas un  vairāk kā 230 publikācijas zinātniskos žurnālos. Profesors ir apbalvots ar Helmholca balvu par precizitātes mērījumiem 1985. gadā un saņēmis Poznaņas Universitātes goda medaļu 2004. gadā.

Vieslekcijas notiks angļu valodā, un dalība tajās ir bez maksas.

Plašāka informācija par vieslekcijām, prof. Gintera Verta CV un ieteicamā literatūra

RTU Informācijas centrs

22. oktobris, 2012 plkst. 16:19