RTU komanda uzvar Latvijas kausa otrajā posmā svarbumbu celšanā

2. marts, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) svarbumbu celšanas komanda ieguvusi 1. vietu Latvijas kausa posmā svarbumbu celšanā komandu kopvērtējumā, bet komandu stafetēs izcīnīta augstā 2. vieta. RTU sportisti šajās sacensībās uzstādījuši arī jaunus individuālos rekordus un saņēmuši sporta meistaru nosaukumus.

Sestdien, 27. februārī, Rugāju novada Rugājos notika Latvijas kausa 2. posms svarbumbu celšanā, kas šoreiz bija  grūšanas vingrinājumā. Sacensībās piedalījās 11 RTU izlases sportisti, no kuriem divi – Arnis Hansons un Ingus Leja – pasākuma atklāšanā saņēma sporta meistara nosaukumu svarbumbu celšanā.

Lieliskus startus parādīja RTU komandu pārstāvošās dāmas, kuras visas trīs laboja Latvijas rekordus. Karine Gagaeva (RTU Sporta klubs (SK)) ar 16 kg svarbumbu svara kategorijā līdz 58 kg to uzgrūda 121 reizi, savā svara kategorijā labojot Latvijas rekordu par 31 reizi un iegūstot sacensībās 1. vietu. Sintija Pastare (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes absolvente) 24 kg svarbumbu uzgrūda 74 reizes, labojot savu Latvijas rekordu par četrām reizēm un tādējādi izcīnot uzvaru savā svara kategorijā līdz 68 kg. Bet Sanita Pastare (RTU SK) startā ar 24 kg svarbumbu svara kategorijā virs 68 kg uzgrūda to 103 reizes, labojot savu rekordu gan junioru, gan sieviešu grupā par divām reizēm. Šis rezultāts S. Pastarei nodrošināja 1.vietu, gan junioru, gan sieviešu grupā.

Ļoti labi starti Latvijas kausa otrajā posmā svarbumbu celšanā svara kategorijā līdz 95 kg padevās Arnim Hansonam (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) absolvents) un Haraldam Puriņam (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 4. kurss). H. Puriņš, pirmo reizi startējot ar 32 kg svarbumbām, sacensībās radīja lielu intrigu, cīnoties ar vēl diviem sportistiem punkts punktā par 2.–4. vietu. Rezultātā nepārspēts, iegūstot 1. vietu, palika A. Hansons, kurš uzgrūda 32 kg svarbumbas 81 reizi, 2. vietā – Vecumnieku kluba pārstāvis ar 69 reizēm, savukārt H. Puriņam 3. vieta ar 67 reizēm.

Arī pārējie RTU sportisti uzrādīja atzīstamus rezultātus – Andrejs Makuha (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) absolvents), startējot ar 32 kg svarbumbām svara kategorijā līdz 63 kg, tās fiksēja 50 reižu, paliekot nepārspēts savā svara kategorijā. Artūrs Aleksandravičus (MTAF 4. kurss) 24 kg svarbumbas svara kategorijā līdz 68 kg fiksēja 91 reizi, kas viņam deva 2. vietu. Elvijs Koniševs (Inženierekonomikas un vadības fakultātes 1. kurss) 24 kg svarbumbas fiksēja 91 reizi, izcīnot 2. vietu junioru grupā svara kategorijā līdz 95 kg. Raitis Gideks (EEF 4. kurss) startēja ar 32 kg svarbumbām svara kategorijā līdz 105 kg, fiksējot tās 71 reizi, kas R. Gidekam ir jauns personīgais rekords. Savukārt I. Leja (BIF 5. kurss) 32 kg svarbumbas fiksēja 75 reizes, uzstādot jaunu RTU rekordu svara kategorijā virs 105 kg.

Pēc individuālo vingrinājumu izpildes tika dots starts komandu stafetēm raušanas vingrinājumā. Spraigā cīņā ar rezultātu – 209 reizes – RTU komandas sportisti izcīnīja 2. vietu. Uz augstākā pjedestāla pakāpiena varēja kāpt Jēkabpils komanda, kura uzrādīja rezultātu 213 reizes, bet trešā vieta ar 204 reizēm – apvienotajai Rugāju – Jaungulbenes komandai.

Komandu kopvērtējumā RTU komanda ieguva čempiona titulu ar 96 kopvērtējuma punktiem, 2. Vieta – Vecumnieku komandai ar 78 punktiem, bet 3. vieta – Daugavpils komandai ar 72 punktiem.

Nākošās sacensības RTU svarbumbu celšanas sportistiem paredzētas 19. martā, kad RTU sporta zālē, Skolas ielā 11 norisināsies Latvijas XXVI Universiādes sacensības.

RTU Komunikācijas nodaļa

2. marts, 2016 plkst. 13:49