RTU notiks kibernoziegumu apkarošanai veltīta vieslekcija

22. maijs, 2012

Pirmdien, 4. jūnijā, RTU telpās, Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā, plkst. 10 noritēs vieslekcija «Kibernoziegumu situācijas izpratnes un ietekmes novērtējums: jautājumi, modeļi un lietojumi». Lekciju vadīs IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) vadošais lektors no ASV Dr. Gabriels Jakobsons, Altusys Corp., Princeton, NJ.

Lektors iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem un sasniegumiem kibernoziegumu analīzē un apkarošanā.

Vieslekcija tiek organizēta ar Pasaules inženieru elektriķu organizācijas IEEE Latvijas nodaļas atbalstu.

Anotācija

Kibernoziegumu skaits IT resursiem un pakalpojumiem aizvien pieaug. Tie atstāj ļoti lielu iespaidu gan uz aktuālajām norisēm, gan uz nākotnēplānotajiem uzdevumiem, kuru darbība pamatojas uz IT resursu izmantošanu un pakalpojumu sniegšanu. Uzbrukumi, kas tiek veikti, izmantojot programmatūras neaizsargātību, var tikt apkopoti kibertelpā Cyber Terrain – tīklā, kas ir strukturālo, telpisko, funkcionālo un citudomēna specifisku atkarību tīkls, kas pastāv starp programmatūras resursiem un pakalpojumiem. Dr. Gabriels Jakobsons piedāvās jaunu pieejukibernoziegumu ietekmes uz biznesa procesiem novērtēšanai, kā arī aplūkos šīs jaunās pieejas pamatmodeļus un algoritmus.

RTU Informācijas centrs

22. maijs, 2012 plkst. 14:53