RTU notiks Latvijas arhitektūras Gada skates laureātu apbalvošana

25. aprīlis, 2012

Piektdien, 27. aprīlī, RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, Rīgā, plkst. 17 notiks Latvijas arhitektūras Gada skates laureātu apbalvošanas ceremonija, tostarp tiks pasniegta arī bērnu balva «Zirnis», kuru bērni piešķīruši, pēc viņu domām, līderim Latvijas arhitektūras 2011. gada labāko darbu skatē.

Balvu piešķirs brīvdomīgās izglītības projekta «SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS» (SPP) audzēkņu žūrija kopā ar jaunajiem arhitektiem.

SPP žūriju pārstāvēs 3.–6. klašu audzēkņi no Rīgas 94. vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Rīgas Valdorfskolas Jūrmalas Alternatīvās skolas un Valmieras pamatskolas – skolēni, kuri jau bija apguvuši kādu no SPP zinībām šajā mācību gadā. Mazie vērtētāji paši izvirzīs kritērijus, lai metodiski nonāktu pie kopēja atzinuma, informē SPP koordinatore Indra Ķempe.

Šogad tiks piešķirts jau otrais «Zirnis». Pirmais «Zirnis» pērn tika piešķirts Latvijas paviljonam izstādē EXPO 2010 Šanhajā, SPP audzēkņu domām sakrītot arī ar Arhitektūras veicināšanas fonda un žurnāla DEKO specbalvu devēju izvēlēm.

Projekts SPP ir Latvijas Arhitektu savienības Jauno Arhitektu apvienības iniciatīva, kas uzsākta 2009. gadā, lai apbūvētās vides veidošanas mākslā ievadītu bērnus un jauniešus.

Vairāk SPP mājaslapā.

RTU Informācijas centrs