RTU postfolkloras grupa «Daba San» aicina uz muzikālu ziemas saulgriežu stāstu «Puzurpasaka»

12. decembris, 2016
RTU postfolkloras grupa «Daba San», ieskandinot ziemas saulgriežus, aicina uz muzikālu saulgriežu stāstu «Puzurpasaka». Foto – Andris Kimonts

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba San», ieskandinot ziemas saulgriežus – astronomiskās ziemas sākumu –, aicina uz muzikālu saulgriežu stāstu «Puzurpasaka». Koncerts notiks ceturtdien, 15. decembrī, plkst. 19 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1.

«Ik reizi «Puzurpasaka» tiek bagātināta ar kādu pārsteigumu. Šogad Ziemassvētku stāstu lasīs aktrise Raimonda Vazdika, bet pasākuma īpašie viesi būs RTU vokālais ansamblis «Jauna Nianse», piešķirot papildu krāsas jau tradicionālajam koncerta skanējumam,» stāsta «Daba San» mākslinieciskā vadītāja Vēsma Keire.

Muzikālais saulgriežu stāsts «Puzurpasaka» jau kļuvis par ikgadēju grupas tradīciju. Koncertā skanēs tēlainā stāstā savītas dziesmas no albuma «Puzurs», ko grupa izdeva 2013. gadā. Kopā ar mūziķiem klausītāji izdzīvos latvisku Ziemassvētku ainas, apmeklējot Saules meitas kāzas, viesojoties Meža mātes sniegotajā valstībā, klausoties ķekatniekos un raugoties svētku mielasta tapšanā.

Grupa «Daba San», kura vēl nesen bija zināma kā «Vecpilsētas dziedātāji» un sevi ar jauno nosaukumu pieteica šā gada pavasarī, pulcē jauniešus, kurus aizrauj postfolklora. Grupas dalībnieki brīvi rotaļājas ar tautasdziesmu tekstiem, saglabājot tajos ietverto vēstījumu un sacerot tām jaunas, pašu komponētas melodijas.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties RTU Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 216. kabinetā, kā arī pasākuma norises vietā pirms koncerta. Biļešu cena – 5 eiro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem – 3 eiro.

Jaunāko no «Daba San» iespējams arī apskatīties tikko tapušajā pirmajā grupas video, kur dziesma «Divi» ņemta no pēdējā 2016. gada maijā izdotā albuma «Vaiņags».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

12. decembris, 2016 plkst. 11:59