RTU rektors Leonīds Ribickis un profesors Jānis Krastiņš saņems valdības balvu

15. oktobris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) profesors Jānis Krastiņš saņems Ministru kabineta (MK) balvas, kas svinīgā ceremonijā tiks pasniegtas šā gada 16. novembrī Liepājā.

L. Ribickis valdības balvu saņems par par nozīmīgu ieguldījumu izglītības kvalitātes uzlabošanā inženierzinātņu jomā. Savukārt J. Krastiņš – par nopelniem arhitektūras un pilsētvides pētījumos un nozīmīgu monogrāfiju izdošanu.

2016. gadā MK balvu saņems seši cilvēki. Vēl bez L. Ribicka un J. Krastiņa balva tiks pasniegta komponistam Pēterim Vaskam par izcilu ieguldījumu Latvijas akadēmiskās mūzikas nozarē un spilgtiem starptautiskajiem sasniegumiem, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Mārai Lācei par ieguldījumu LNMM attīstībā un starptautiskajā atpazīstamībā, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājam Andrim Jaunsleinim par mūža ieguldījumu pašvaldību demokrātijas attīstībā un Finanšu ministrijas vecākajam ekspertam Jānim Šintam par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts pārvaldes attīstībā un valsts budžeta sistēmas veidošanā.

MK balvai šogad tika pieteikts 21 pretendents. Balva ir Latvijas valdības augtākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. To pasniedz par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ik gadu tiek izvēlēti seši balvas saņēmēji, kuriem tiek pasniegts Ministru kabineta Goda diploms, Ministru kabineta krūšu nozīmīte un 7115 eiro naudas balva.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

15. oktobris, 2016 plkst. 22:02