RTU students Daumants Lūsa kļūst par Latvijas vicečempionu vasaras biatlona čempionāta otrajā kārtā

29. septembris, 2016
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 1. kursa students Daumants Lūsa Latvijas čempionāta vasaras biatlonā otrajā kārtā izcīnīja Latvijas vicečempiona titulu. Sacensības notika 23.-25. septembrī Madonā, Smeceres silā.

Pirmajā dienā starti tika doti individuālajās distancēs uz rollerslēpēm, D. Lūsa vīriešu konkurencē 15 kilometru distancē izcīnīja 2. vietu un Latvijas vicečempionā titulu, četrās šautuvēs kļūdoties tikai divas reizes (0/1/1/0). Uzvarēja Latvijas titulētākais biatlonists Ilmārs Bricis, trešajā vietā ierindojās Aleksandrs Patrijuks.

Savukārt otrajā dienā risinājās sacensības masu startos skriešanā, startējot praktiski visiem Latvijas izlases dalībniekiem. Starp vīriešiem 7,5 kilometru masu startā mainījās tikai 3. vietas ieguvējs, pirmajām divām vietām paliekot nemainīgām –  Ilmārs Bricis ierindojās pirmajā vietā, ar vienu kļūdainu šāvienu aiz sevis atstājot D. Lūsu, kurš četrās šautuvēs kļūdījās piecos šāvienos, čempionātā iegūstot otru sudraba medaļu. Trešo vietu ieņēma Jānis Šņoriņš.

Tuvojoties biatlona sezonai, D. Lūsa ar RTU Sporta katedras atbalstu aizvadīs treniņnometni ārzemēs, lai pienācīgi pārstāvētu Latvijas un RTU vārdu deviņos Pasaules kausa posmos, kas visi šogad būs redzami LTV7 kanālā.