RTU studentu organizācija aicina piedalīties Eiropas inženieru sacensībās «EBEC Riga 2016»

4. oktobris, 2016

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 26. novembrī notiks Eiropas jauno inženieru sacensību EBEC (European BEST Engineering Competition) pirmā kārta «EBEC Riga». Tajā piedalīsies 24 RTU studentu un vidusskolēnu komandas.

Lai piedalītos sacensībās, studentiem jāizveido četru cilvēku komanda, jāizvēlas viena no piedāvātajām kategorijām – situāciju analīze vai konstruēšana – un sava līdzdalība līdz 14. novembrim jāpiesaka šeit: ej.uz/ebec2016.

Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību 2. kārtu «EBEC Baltic». Tur piedalīsies arī komandas no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, cīnoties par piedalīšanos sacensību 3. kārtā «EBEC Final» Brno, Čehijā.

Konstruēšanā, izmantojot mehānikas, elektronikas un fizikas zināšanas, kā arī piedāvātos materiālus un loģisko domāšanu, noteiktā laikposmā jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Komandai jāplāno savs darba laiks, resursi un jāprezentē uzkonstruētā ierīce. Savukārt situācijas analīzes dalībniekiem būs jārisina problēma, jāatrod risinājums, kuru var īstenot praksē. Abas kategorijas vērtēs attiecīgās nozares eksperti, ņemot vērā oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu.

Sacensības notiek jau četrpadsmito gadu, tās norisinās 92 Eiropas universitātēs. Iepriekšējos gados Latvijas jauno inženieru komandas sacensībās guvušas labus sasniegumus. «EBEC Baltic 2016» RTU komanda «Four of a K» situācijas analīzes kategorijā Kauņā, Lietuvā, izcīnīja 1. vietu un devās uz finālu Belgradā, Serbijā. 2015. gadā RTU komanda «Nobēlijs» sacensību finālā Porto, Portugālē, situācijas analīzes kategorijā izcīnīja 2. vietu.

«EBEC Riga» notiks RTU centrālajā ēkā Rīgā, Kaļķu ielā 1. Sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācija «BEST- Riga» (Board of European Students of Technology). Īstenojot un pilnveidojot projektus, «BEST- Riga» rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Vairāk par sacensībām lasiet: best.riga.lv vai «EBEC Riga» Facebook lapā. Sīkāka informācija, rakstot uz u.lv.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

4. oktobris, 2016 plkst. 13:04