RTU superdatoru izmanto Eiropas Kosmosa aģentūras apmācībās

4. oktobris, 2016

Ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) superdatoru no Ķīpsalas tika nodrošinātas Eiropas Kosmosa aģentūras apmācības Cēsīs. Kursu dalībnieki Vidzemes koncertzālē, ielogojoties  īpašā platformā, varēja izmantot 31 virtuālo darbstaciju, kas atradās RTU datu centrā Rīgā.

Apmācībās bija nepieciešams veikt apjomīgu satelītu datu apstrādi, kas nav iespējams parastā mācību datorklasē. Tāpēc RTU nedēļas garumā mācību dalībniekiem nodrošināja iespēju no Cēsīm caur internetu pieslēgties RTU HPC (High Performance Computing) superdatoram. Tas sastāv no daudziem kopīgā tīklā saslēgtiem serveriem un ļoti īsā laikā spēj atrisināt sarežģītus skaitļošanas uzdevumus.

Apmācību dalībnieki apguva Eiropas Kosmosa aģentūras un Vides risinājumu institūta apmācību kursu «Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi».

Kā skaidro RTU HPC centra pārstāvis Lauris Cikovskis, uz RTU HPC serveriem tika izvietota 31 virtuāla darbstacija – katra ar četriem procesora kodoliem, 24 GB RAM un 300 GB diska vietu. Kopējais piešķirtais resurss bija 124 procesora kodoli, 744 GB RAM un gandrīz 10 TB diska vieta. Virtualizācijai tika izmantota KVM platforma, savukārt attālinātā piekļuve nodrošināta ar NX protokolu.

RTU arī turpmāk plāno atbalstīt līdzīgus kursus.

Vairāk par kursu «Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

4. oktobris, 2016 plkst. 12:48