RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» svinēs 55 gadu jubileju

4. decembris, 2013

Piektdien, 6. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis «Vektors» ar svētku koncertu svinēs 55 gadu jubileju. Savukārt pirmo reizi kopējā mākslinieciskā priekšnesumā vienosies XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Lielās balvas laureāti – RTU vīru koris «Gaudeamus» un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) sieviešu koris «Balta».

Plkst. 19 VEF Kultūras pilī, Rīgā, Ropažu ielā 2, uzstāsies ne tikai RTUTautas deju ansamblis «Vektors» (mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins), bet arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tautas deju ansamblis «Kalve» (mākslinieciskais vadītājs – Gunta Skuja) un Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis «Dancis» (mākslinieciskais vadītājs –Rolands Juraševskis).

«Apbrīnojami, kā U. Šteins šos daudzos gadus zem RTU Tautas deju ansambļa «Vektors» zīmes tik daudz talantīgu cilvēku ir spējis sapulcēt,saturēt un radoši «uzspridzināt». Iespējams, tur arī slēpjas viņa izdzīvošanas spēks – pierādīt dejas nezūdamības likumu,» atzīst režisorsValdis Lūriņš.

Saistībā ar lielo interesi biļetes iepriekšpārdošanā vairs nav pieejamas, tās varēs iegādāties pasākuma norises vietā. Cena: no Ls 3 līdz 5.

Tajā pašā laikā, plkst. 19, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, Jāņa ielā 7, RTU vīru kora «Gaudeamus» diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā kopā ar baroka orķestri «Collegium Musicum Riga» tiks atskaņota Antonio Vivaldi viena no kora mūzikas virsotnēm «Gloria», kas katru gadu Ziemassvētku laikā rod vietu klausītāju sirdīs.

Ērģelnieka Jāņa Pelšes sniegumā varēs baudīt Johana Sebastiana Baha un Pierre du Mageērģeļu mūziku. Koncertā koru izpildījumā skanēs arī Bruno Skultes, Ērika Ešenvalda, Roberta Liedes, Antona Bruknera un citu autoru skaņdarbi. Solistes – Evija Piļka (soprāns), Santa Stalidzāne (soprāns) un Līga Lebeda (alts). Diriģenti – RPIVA sieviešu kora «Balta» diriģenteun mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza un I. Cinkuss.

Biļešu iepriekšpārdošana «Biļešu paradīzes» kasēs, www.bilesuparadize.lv un pirms koncerta notikuma vietā.

RTU Informācijas centrs
rtu_gaudeamus_gloria_2013.jpg