RTU zinātnieku naktī studentu pilsētiņā Ķīpsalā piedāvās aizraujošu programmu

21. septembris, 2016

Zinātnieku naktī Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) zinātnieki un studenti aicina uz Ķīpsalu, kur ikvienam būs iespēja vērot robotu cīņas, iemācīties sūtīt un saņemt šifrētas ziņas, šķērsot lāzeru tuneli, izmēģināt roku tekstilmateriālu krāsošanā un vērot «ķīmisko eksperimentu» salūtu.

Zinātnieku naktī RTU Studentu parlaments Ķīpsalā piedāvās programmu «Aizraujošā zinātne». Laikā no plkst. 18 līdz 23 ikvienam apmeklētājam būs iespēja ielūkoties RTU laboratorijās, izmēģināt veiklību, šķērsojot īpašu «spiegu lāzertuneli», un iemācīties sūtīt šifrētas ziņas. Foto stūrītī varēs nofotografēties ar spilgtākajām ķīmiskajām vielām un robotu ringā – vērot sumo robotu cīņas. RTU ķīmiķi mazākajiem apmeklētājiem ļaus iemēģināt roku tekstila krāsošanā, bet lielākajiem piedāvās interesantas lekcijas par konservantiem un pārtikas krāsvielām. Būs iespēja sacensties ar sensoriem, pārbaudot, kurš stiprāks – cilvēks vai tehnoloģijas, kā arī pašam izveidot mākslīgā kaula prototipu. Zinātnieku nakts izskaņā plkst. 22.15 gaidāms grandiozs «ķīmisko eksperimentu» salūts.

No plkst. 10 līdz 15 RTU fakultātēs notiks darbnīcas bērniem no UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas skolu programmas skolām. «Latvenergo» radošajā darbnīcā bērni izgatavos digitālos metamos kauliņus un apgūs lodēšanas pamatus. Darbnīcā «Ķīmija dzīvē» skolēni iepazīsies ar sadzīves priekšmetu ķīmiskajām īpašībām un patstāvīgi veiks dažādas ķīmiskās reakcijas. RTU bibliotēkā skolēnus gaidīs «Grāmatu domino» un spēle «Zinātnei pa pēdām», kurā skolēni varēs pārbaudīt savas zināšanas, meklējot atbildes uz āķīgiem jautājumiem. Darbnīcā «Bakterialā elektrolīze» bērni eksperimentāli pārbaudīs, vai ar augiem ir iespējams ražot elektroenerģiju, un uzzinās, cik puķu ir nepieciešams, lai iededzinātu lampiņu. Aizraujošā ceļojumā uz fizikas un ķīmijas pasauli skolēnus aizvedīs  «Laboratorium» šovs. Darbnīcas no plkst. 10 līdz 15 ir pilnībā nokomplektētas, un uz tām vairs nav iespējams pieteikties.

RTU filiāle Cēsīs zinātkāros aicinās uz Cēsu Veco alus brūzi Lenču ielā 9/11, kur no plkst. 19 notiks darbnīcas bērniem, ekskursijas brūža pagrabos, sarunas ar zinātniekiem. Gaidāmi arī dažādi muzikāli un mākslinieciski pārsteigumi.

RTU interesentus aicina apmeklēt arī sadarbības partneru rīkotos pasākumus «Latvenergo» koncerna Enerģētikas muzejā un «Elektrum» Energoefektivitātes centrā Jūrmalā. Enerģētikas muzejā apmeklētājus gaidīs «Fizmix» eksperimenti un interaktīvas ekskursijas no plkst. 10 līdz 20 (Rīgā, Andrejostas ielā 8, papildu informācija: Helēna Blumberga, tālr. 29150614). savukārt «Elektrum» Energoefektivitātes centrā Jūrmalā (Jomas ielā 4, papildu informācija: Santa Bilzena, tālr. 29293379) apmeklētājiem piedāvās aizraujošas darbnīcas par energoefektivitāti no plkst. 10 līdz 18.

21. septembris, 2016 plkst. 16:20