«RTU/Robežsardze» soli tuvāk Latvijas čempionu titulam

7. aprīlis, 2015
.
.
.

Nedēļas nogale Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sporta komandas aizvadīja aizraujošas spēles, izcīnot svarīgas uzvaras Latvijas čempionātos. «RTU/Robežsardze» izcīnīja pirmo uzvaru «Schenker» līgas Latvijas čempionāta fināla sērijā. RTU volejbolisti izcīnīja otro uzvaru Latvijas Nacionālās volejbola līgas pusfinālā sērijā, nodrošinot dalību finālā. Savukārt «Mogo-RTU/Rockets» pārspēja Lielvārdes florbolistus izšķirošajā mačā par dalību finālā.

Piektdien, 3. aprīlī, Latvenergo sporta zālē RTU volejbolisti aizvadīja otro Latvijas Nacionālās volejbola līgas pusfināla sērijas spēli pret VK «Ventspils». Pirmajā pusfināla sērijas spēlē uzvaru izcīnīja RTU ar rezultātu 3:2, sperot soli tuvāk finālam. Arī otrajā mačā ar rezultātu 3:2 uzvaru izcīnīja RTU, nodrošinot dalību finālā. Finālā RTU volejbolistiem pretī stāsies SK «Jēkabpils Lūši», kuri pusfinālā pārspēja VK «Aizkraukle». Pirmā fināla spēle notiks jau trešdien, 8. aprīlī, plkst. 20 Jēkabpils sporta namā. Savukārt otrā spēle notiks 11. aprīlī, plkst. 14 Latvenergo sporta zālē.

Sestdien, 4. aprīlī, «Schenker» līgas Latvijas čempionāta finālsēriju ar uzvaru sāka «RTU/Robežsardze», kas ar rezultātu 3:1 pieveica «Biolars/Jelgava», izvirzoties vadībā sērijā līdz trim uzvarām. «RTU/Robežsardze» komandas rindās visvairāk punktus sakrāja Toms Vanags – 24, 11 punktus guva Aleksandrs Avdejevs, bet pa deviņiem punktiem guva Jānis Vāvers un Edgars Točs. Spēles video apskats pieejams šeit. Otrā finālsērijas spēle notiks trešdien, 8. aprīlī, plkst. 20 Zemgales olimpiskajā centrā, bet trešais mačs paredzēts sestdien, 11. aprīlī, plkst. 19 sporta namā «Daugava». Abas spēles būs iespējams vērot tiešraidē portālā sportacentrs.com.

Sestdien, 4. aprīlī, noslēdzās «Mogo-RTU/Rockets» un «Lielvārde» sīvā cīņa par iekļūšanu Elvi florbola līgas vīriešiem finālā. Abas komandas neatlaidīgi cīnījās par iekļūšanu finālā un izšķirošajā spēlē uzvaru izcīnīja «Mogo-RTU/Rockets» florbolisti ar rezultātu 11:4, noslēdzot pusfināla sēriju ar rezultātu 4:3.

Spēles sākumā Lielvārdes komanda izvirzījās vadībā, atklājot rezultātu septītajā minūtē. Savukārt mača vidū viņi guva vēl vienus vārdus, dubultojot pārsvaru pār «Mogo-RTU/Rockets» florbolistiem – 0:2. Dažas minūtes pēc pretinieku otrajiem gūtajiem vārtiem «Mogo-RTU/Rockets» realizēja vairākumu un samazināja rezultātu līdz minimumam 1:2. Līdz otrā periodā beigām RTU florbolisti guva vēl četrus vārtus izvirzoties vadībā 5:2. Sajutuši spēles garšu «Mogo-RTU/Rockets» negrasījās apstāties un līdz 55. spēles minūtei guva vēl piecus vārtus, sagraujot lielvārdiešu cerības par iekļūšanu finālā. Līdz spēles beigām Lielvārde spēj gūt vēl divus vārtus, kas bija nepietiekami, noslēdzot spēles rezultātu par labu «Mogo-RTU/Rockets» 11:4. «Mogo-RTU/Rockets» komandas rindās par labāko spēlētāju tiek atzīts Andis Blinds.

Finālā «Mogo-RTU/Rockets» stāsies pretī «Cēsu alus/Lekrings». Spēle tiks aizvadīta sestdien, 11. aprīlī, plkst. 19.30 Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā.