Vieslekcija «Tulkošanas teorija un prakse: attīstība un nākotnes perspektīvas»

23. aprīlis, 2012

Profesores Dr. Dortes Andresas (Dörte Andres) vieslekcija «Tulkošanas teorija un prakse: attīstība un nākotnes perspektīvas» notiks piektdien, 27. aprīlī plkst. 18 Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, 1. auditorijā (Raiņa bulv. 19, Rīgā).

Vieslekcijā uzzināsiet kā vēstures gaitā izveidojies tulka amats un kā līdz ar tā profesionalitātes pieaugumu attīstījusies tulkošanas zinātne. Prof. Dr. Andres raksturos dažādos tulkošanas zinātnes attīstības posmus, kā arī prezentēs tulkošanas zinātnes perspektīvas, praksi un mācīšanas tehniku 21. gadsimtā.

Prof. Dr. Dorte Andres ir Johana Gūtenberga universitātes Maincā (Johannes Gutenberg-Universität Mainz) tulkošanas zinātnes profesore, Gūtenberga studiju padomes spīkere un Eiropas konferenču tulkošanas maģistra studiju programmas koordinatore. 2010. gadā profesore tika godalgota ar Johana Gūtenberga universitātes Maincā pasniedzēju balvu.

Vieslekcija notiks vācu valodā ar konsekutīvo tulkojumu latviešu valodā un dalība tajā ir bez maksas.

Plašāka informācija par vieslekciju, Prof. Dr. Andres CV un ieteicamā literatūra.

23. aprīlis, 2012 plkst. 12:49