11. novembrī notiks vēstures pēcpusdiena par RTU Pirmā pasaules kara laikā

4. novembris, 2014

Pieminot Pirmā pasaules kara notikumu simtgadi, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina apmeklēt vēstures pēcpusdienu, kurā tiks runāts gan par universitātes likteni, gan tās absolventiem un mācībspēkiem Rīgas un Eiropas kontekstā 1914. – 1918. gadā.

Vēstures pēcpusdiena notiks otrdien, 11. novembrī, plkst. 16 RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1.

«Pirmais pasaules karš mūsu universitātes (tolaik – Rīgas Politehniskā institūta (RPI)), darbību būtiski mainīja. Institūta telpās ierīkoja lazaretes, daudzus studentus un absolventus iesauca kara dienestā, no akadēmiskā darba bija jāaiziet tiem, kuri nebija Krievijas pavalstnieki. Savukārt vairākiem institūta absolventiem karš deva iespēju izveidot spožas karjeras militārajā inženierijā. Par šiem un citiem tematiem runāsim sīkāk vēstures pēcpusdienā,» ieskicē RTU Humanitārā institūta vadošā pētniece Alīda Zigmunde.

RTU pensionētais docents, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Jānis Klētnieks vēstures pēcpusdienā runās par tematu «1914. gadā pār Daugavu Rīgā uzceltā dzelzceļa tilta vēsturisks apskats».Latvijas Universitātes un Alberta koledžas lektore, sporta vēsturniece Aija Erta lasīs referātu «RPI studenti-sportisti un Olimpiāde Rīgā Pirmā pasaules kara priekšvakarā».

Savukārt aviācijas vēsturnieks, bijušais aviokompānijas «AirBaltic» viceprezidents Ginters Zolingers (Guenther Sollinger) uzstāsies ar referātu «Inženieris Vilehāds Forsmans: vācu bumbvedēju konstruktors, 1914–1918» («Ingenieur Villehad Forssman: Constructing German Bombers 1914–1918»). Starp referātiem sīkāku ieskatu Pirmā pasaules kara notikumos, izceļot dažādus aspektus RTU vēsturē, sniegs arī A. Zigmunde.

RTU Komunikācijas nodaļa

4. novembris, 2014 plkst. 12:35