Lekcijā varēs iepazīt RTU studentu pilsētiņas digitālo dvīni un izzināt 3D tehnoloģiju lietošanas principus

28. jūnijs
.
.
.
Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņai ir paralēlā dzīve, kas notiek digitālajā pasaulē, jo RTU zinātnieki ir radījuši RTU teritorijas digitālo dvīni, sniedzot iespēju interesentiem attāli iepazīties ar universitātes vidi. Kā tiek radīti dažādu objektu digitālie līdzinieki un kāpēc tas ir vajadzīgs, plašam interesentu lokam būs iespēja uzzināt atklātajā lekcijā par jaunākajām tehnoloģijām «Kas ir digitālais dvīnis?», kas notiks 2. jūlijā plkst. 11.00 RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā.

RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes ģeomātikas speciālisti jau vairākus gadus attīsta 3D, virtuālās un papildinātās realitātes virzienu, veicot universitātes ēku mērījumus un veidojot RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas digitālo dvīni. To var izmantot, gan lai iepazītu Ķīpsalu, gan arī lai pārvaldītu un apsaimniekotu RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņu. Piedevām 3D dokumentēšanas process ir būtiska RTU studiju un pētniecības procesa sastāvdaļa, ļaujot topošajiem ģeomātiķiem praktiski apgūt modernās tehnoloģijas. 

Lekcijā RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BMF) asociētais profesors Māris Kaļinka un RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes vadošais pētnieks Lauris Goldbergs skaidros, kas ir metaverss, kas – digitālais dvīnis un kā tas top. Tāpat lekcijā būs iespējams uzzināt, kas ir virtuālā un kas – papildinātā realitāte, un kāda ir to nozīme mācību procesā. 

M. Kaļinka stāstīs par līdzšinējiem projektiem, piemēram, kā pirms diviem gadiem sadarbībā ar Kultūras ministriju (KM) zinātnieki sniedza palīdzību Ukrainai karā cietušo kultūras pieminekļu saglabāšanā, veicot kultūras mantojuma objektu trīsdimensionālo skenēšanu, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, lai varētu plānot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu nostiprināšanu un atjaunošanu. 

Viņi kopā ar UNESCO sadarbības partneriem ir veikuši arī precīzus uzmērījumus Saūda Arābijā, arheoloģisko izrakumu vietā, kur atradās senā karavānu pilsēta Qaryat Al Faw, lai mūsdienās dzīvojošie gūtu pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par senpilsētu. Ir izveidots tās virtuālās un papildinātās realitātes modelis, kuru vas izmantot, lai izzinātu vēsturi, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

Ir tapuši arī digitālie dvīņi Cēsu pilij, Aizputei un vēl citiem objektiem, un tiek strādāts pie šīs tehnoloģijas lietojuma citās jomās. 

Šis pasākums īpaši domāts jauniešiem, kuri plāno studēt inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas un vēl pirms studijām vēlas iepazīties ne tikai ar ieskatu jaunākajās tehnoloģijās, bet arī RTU, jo pasākuma laikā būs iespējams noskaidrot gan vēl neskaidros jautājumos par jauno studentu uzņemšanas procesu, gan uzklausīt RTU Talantu programmas studentu stāstus par studijām, gan arī doties ekskursijā, lai realitātē iepazītos ar RTU studentu pilsētiņu. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūnijs plkst. 19:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi