30 studenti no 6 valstīm RTU apgūst iemaņas mūsdienīgu pētījumu veikšanā

8. marts, 2013

Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte no 3. līdz 14. martam organizē «Erasmus» intensīvo programmu «Starpnozaru pētījumu veikšana starpkulturālā vidē» (Conducting interdisciplinary research in cross-cultural environment), kur 11 dienu garumā 21 doktorants un deviņi maģistranti no sešām Eiropas universitātēm apgūs iemaņas mūsdienīgu pētījumu veikšanā.

Programmas dalībnieki – 30 studenti un 13 mācībspēki – ir no RTU, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes (Lietuva), Tallinas Tehnoloģiju universitātes (Igaunija), Brno Tehnoloģiju universitātes (Čehija), Jasu Tehniskās universitātes (Rumānija) un Valladolidas Universitātes (Spānija).

Programmas mērķis ir veicināt jaunās paaudzes zinātnieku kompetenci starpnozaru pētījumu veikšanā, lai atrisinātu sarežģītas mūsdienu problēmas. Intensīvās programmas ietvaros dalībniekiem tiks nodrošināta mācību vide, lai tās dalībnieki:

saprastu starpnozaru pētījumu būtību, pieejas un principus, strādājot starpkultūru komandās;

• attīstītu prasmes starpnozaru pētījumu veikšanā, pielāgojot pētniecības metodes no vienas zinātnes jomas citās jomās un pielietojot sistēmisku pieeju kompleksu problēmu risināšanai starptautiskās dažādu jomu komandās;
  • apgūtu zināšanas, rakstot starpnozaru zinātniskos darbus;
  • apmainītos ar kultūras, zinātnes, profesionālo un personīgo pieredzi ar citiem Intensīvās programmas dalībniekiem;
  • redzētu, kā veiktie pētījumi ietekmē uzņēmumu sasniegumus;
  • attīstītu pašapziņu un pozitīvu attieksmi starpnozaru pētījumu vadīšanā.

Saistībā ar programmu dalībnieki piedalās gan lekcijās, gan praktiskajās nodarbībās un īpaši veidotās starptautiskās grupās. Studentiem būs iespēja izmantot iegūtās iemaņas savos maģistra un doktora pētījumos.

RTU Informācijas centrs

8. marts, 2013 plkst. 10:38