3D printeri RTU inženieriem palīdz veidot dažādu produktu prototipus

16. februāris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā darbojas 3D printeri, kas inženieriem palīdz izgatavot dažādu ierīču prototipus, tā palīdzot viņiem zinātniskajā darbībā, stāsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Aculiecinieks».

Raidījuma veidotāji paviesojušies RTU un realitātē skatījuši, kā 3D printeri kalpo zinātnei, palīdzot inženieriem testēt dažādus izgudrojumus, gan arī izgatavo detaļas, ko iebūvēt jau esošajās ierīcēs. Tāpat tiek demonstrēts, kā 3D printerus studiju procesā izmanto studenti. Piemēram, topošajiem arhitektiem 3D printeri izdrukā plānoto projektus maketus, tā uzskatāmi parādot, kādas realitātē varētu izskatīties viņu iecerētās būves.

Raidījumā stāstīts arī par RTU Dizaina tehnoloģiju institūta 3D skeneri, ar kura palīdzību cilvēkiem tiek noņemti mēri, ko tālāk izmanto apģērbu modelēšanā.

LTV «Aculiecinieks», 14.02.2015.

16. februāris, 2015 plkst. 15:44