50. RTU Studentu zinātniskās un tehniskās konferences plenārsēde

21. maijs, 2009

Skatīt galeriju

22.05.2009.

22. maijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā aulā, Kaļķu ielā 1, notika 50. RTU Studentu zinātniskās un tehniskās konferences plenārsēde, kurā tika apbalvoti konferences 60 labāko referātu autori. Klātesošos uzrunāja RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Duisburgas-Esenes universitātes profesors Andrēšs Kečkemēti (Andrés Kecskeméthy).

Ikgadējā studentu zinātniskā un tehniskā konference RTU fakultātēs  šogad norisinājās jau kopš aprīļa vidus. Šajā laikā RTU darbojās 45 konferences sekcijas. Kopumā studenti nolasīja 813 akadēmiskā gada laikā sagatavotus zinātniskos referātus un iepazīstināja ar pētījumu rezultātiem gan mācībspēku komisiju, gan studiju biedrus. Mācībspēku komisija katrā konferences sekcijā ir noteikusi labāko darbu autorus, kuri konferences noslēgumā – plenārsēdē –  saņems nelielas pārsteiguma dāvanas un RTU Atzinības rakstus.

«RTU Studentu zinātniskā un tehniskā konference ir nopietns studentu «atskaites punkts», kurā gan paši studenti, gan viņu mācībspēki aplūko un analizē akadēmiskā gada laikā veiktos pētniecības darbus. Tas daudziem studentiem ir pirmais solis pretī zinātnieku karjerai,» atzīst RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļas vadītājs Armands Šenfelds.

Konferences mērķis ir iemācīt studentiem uzstāties, noformulēt pētījumu rezultātus, iepazīstināt ar tiem studiju biedrus un mācībspēkus, kā arī publicēt pētījumus zinātnisko rakstu krājumā. RTU Studentu zinātniskās un tehniskās konferences materiāli ik gadu tiek apkopoti un izdoti krājumos.

Šis gads ir RTU Studentu zinātniskās un tehniskās konferences jubilejas gads: aprit 50 gadi, kopš RTU notikusi pirmā šāda veida konference, un 100 gadi, kopš dibināta Rīgas Politehniskā institūta Studentu zinātniskā un  tehniskā biedrība, kas sākusi organizēt studentu konferences.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi