Aicina studentus vakcinēties pret difteriju

4. janvāris, 2017
No kreisās: veselības ministre Anda Čakša, VM galvenais infektologs Uga Dumpis un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Foto: RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Fotogalerija

Lai uzrunātu sabiedrību, it īpaši jauniešus un studentus, par dzīvībai bīstamās slimības difterijas izplatību Latvijā un vakcinācijas nepieciešamību, trešdien, 4. janvārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra preses konference par kampaņu «Pasargāts, jo vakcinēts!».

Satraukumu rada tas, ka gandrīz katrs trešais difterijas gadījums Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū laikposmā līdz 2015. gadam tika reģistrēts Latvijā. Kā liecina 2015. gada dati, vakcinācijas aptvere pret difteriju un stingumkrampjiem pieaugušajiem vecumā virs 25 gadiem bijusi tikai 65,3%. Arī 2016. gadā Latvijā bijuši seši difterijas saslimšanas gadījumi.

Veselības ministre Anda Čakša preses konferencē teica, ka valsts ir darījusi visu, lai Latvijas iedzīvotājus pasargātu no šīs nāvējošās slimības – vakcīnu pret difteriju un arī revakcināciju, kas pieaugušajiem būtu jāveic ik pēc 10 gadiem, izmaksas sedz valsts. Ministre aicināja ģimenes ārstus pārskatīt savu pacientu sarakstus, jo «ļoti liela jauniešu daļa nav saņēmusi revakcināciju». Tāpat arī katram pašam būtu jāielūkojas savā potēšanas pasē, lai pārliecinātos, vai nav pienācis laiks revakcinēties.

Tā kā difterija ir slimība, kuru pilnībā var izskaust, vakcinējoties, VM galvenais infektologs Uga Dumpis uzsvēra, ka Latvijā ir iespējams panākt situāciju, ka nav neviena šāda saslimšanas gadījuma.
RTU Studentu parlamenta vadītāja Evija Kaminska solīja, ka aicinās studentus potēties pret šo bīstamo slimību.

Informatīvā kampaņa par difterijas bīstamību un iespējām vakcinēties līdz marta beigām notiks gan sociālajos tīklos, gan plašsaziņas līdzekļos, kā arī, īpaši uzrunājot studentus un jauniešus.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

4. janvāris, 2017 plkst. 13:32