Akreditētas visas 134 RTU studiju programmas

12. jūnijs, 2013

Šodien, 12. jūnijā, ir sekmīgi noslēgusies visu 134 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju programmu akreditācija. RTU programmas atzītas par ļoti kvalitatīvām un ir akreditētas uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.

Studiju akreditācijas komisija Izglītības un zinātnes ministrijā ir akreditējusi visus 12 studiju virzienus, ko piedāvā RTU, atzīstot studiju programmas par kvalitatīvām un ilgtspējīgām.

Kā skaidro RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis: «Simtprocentīgi visas RTU studiju programmas ir ieguvušas izcilu vērtējumu gan akreditācijas komisijas, gan arī ārvalstu ekspertu skatījumā. Kā papildus garantu studiju kvalitātei saņēmām Latvijas darba devēju novērtējumu, kuri RTU ir atzinuši par pieprasītāko augstākās izglītības iestādi valstī. Līdz ar to RTU studenti var būt droši, ka saņems starptautiski atzītas un darba tirgū ļoti pieprasītas zināšanas.»

«RTU piedāvātie studiju virzieni ir vitāli svarīgi Latvijas tautsaimniecībai, jo sagatavo speciālistus, kuri nodrošina ekonomikas izaugsmi. Pozitīvi ir tas, ka to apstiprina un attiecīgi rīkojas gan uzņēmēji, gan valsts. Nākamajā studiju gadā RTU ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu piedāvās ap 3500 jaunām budžeta vietām,» norāda RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Jau ziņots, ka RTU ir atzīta par darba devēju ieteiktāko augstskolu un arī tās piedāvātās studiju programmas jau otro gadu pēc kārtas dominē Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla «prakse.lv» veidotajā aptaujā, kuras tapšanā piedalījušies 622 uzņēmumi.

Akreditētie RTU studiju virzieni: «Arhitektūra un būvniecība», «Ekonomika», «Enerģētika, elektrotehnika un elektrotehnoloģijas», «Fizika, materiālzinātne, matemātika un statistika», «Iekšējā drošība un civilā aizsardzība», «Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne», «Ķīmija, ķīmijas tehnoloģijas un biotehnoģija», «Mehānika, metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības», «Ražošana un pārstrāde», «Tulkošana», «Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība», «Vides aizsardzība».

RTU Informācijas centrs

12. jūnijs, 2013 plkst. 15:50