APF aicina uz diplomprojektu skati «Ražena raža»

22. janvāris, 2010

No 5. februārī plkst. 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Skārņu ielā 10/20, Rīgā, notiks Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) diplomandu izlaidums un diplomprojektu skates «Ražena raža» atklāšana.

22.01.2010.

Šogad fakultāti absolvē 43 jaunie arhitekti. RTU APF absolventitradicionāli diplomprojektos pievēršas sabiedriski un pilsētbūvnieciskiaktuālām tēmām. Šogad lielāka daļa studentu savos diplomprojektospiedāvā drosmīgus un savdabīgus risinājumus Rīgas pilsētvides unarhitektūras problēmām: Rīgas ziemeļu koridora ainavas telpiskajaiattīstībai, transporta mezgla arhitektūrai Brīvības ielā, rūpnieciskuteritoriju Pārdaugavā un Daugavgrīvā, kā arī vairāku industriāluobjektu – Rīgas alus darītavas «Vārpa» un Cigoriņu fabrikasrevitalizācijai, Ķīpsalas arhipelāga kopienai, Matīsa un Centrāltirgustelpiskajai evolūcijai, Buļļu salas un piejūras dabas parka Mangaļsalānākotnei, Līvu laukuma areāla telpiskajai reģenerācijai u. c.
Sekojot laikmeta tendencēm, vairāki diplomandi pievērsušies dabaidraudzīgu tehnoloģiju izmantošanai un energoresursu taupīgaiizmantošanai arhitektūrā, piemēram, ieskicējot dzīvojamo rajonu nākotni2050. gadā un modelējot Liepājas piekrastes attīstību Bernātos.

Jauno arhitektu uzmanību piesaistījušas arī sociāli nozīmīgas tēmas.Izstādē varēs iepazīties ar priekšlikumiem Gatartas pansionāta unsociālo mājokļu kvartāla Gulbenē attīstībai, ar bērnudārza projektuĶemeros.

Diplomprojektus Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā varēs aplūkot līdz 28. februārim.

22. janvāris, 2010 plkst. 12:38