Aptauja: Gandrīz puse vidusskolēnu vēl nav atraduši savu augstskolu

11. aprīlis, 2012

Gandrīz puse jeb 47% vidusskolēnu vēl nav izlēmuši, kurā augstskolā studēs, tomēr aktīvi meklē informāciju par studijām augstskolu mājaslapās, aptaujājot draugus un paziņas, kā arī ieklausoties vecāku viedoklī, liecina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) veiktā aptauja.

«Aptaujas dati liek aizdomāties par to, cik izsvērti un nopietni skolēnipievēršas nākotnes profesijas izvēlei, kā arī parāda, cik liela nozīme skolēna uzskatu veidošanā ir interneta videi, sabiedrībai un vecākiem. Lai iegūtu visu informāciju par augstskolu piedāvātajām studiju un nākotnes karjeras iespējām pēc absolvēšanas, aicinām apmeklēt Atvērto durvju dienu, kas RTU notiks jau šajā sestdienā, 14. aprīlī,» aicina RTUmācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

No aptaujātajiem vidusskolēniem katrs trešais jeb 39% jau tagad zina, kurā augstskolā studēs, savukārt 14% šobrīd ir izlēmuši nestudēt.

Vairāk nekā puse jeb 52% vidusskolēnu informāciju par studijām meklē augstskolu mājaslapās. Draugu un paziņu viedoklis ir svarīgs 43% aptaujāto, tam seko vecāku viedoklis, kuru par nozīmīgu informācijas avotu augstskolas izvēlē norādīja 25% vidusskolēnu. Tikpat daudz jeb 25%skolēnu apmeklē izstādi «Skola» Ķīpsalā, savukārt katrs desmitais jeb 14% aptaujāto – augstskolu rīkotās «Atvērto durvju dienas».

Lai vidusskolēni iegūtu vispusīgu informāciju par RTU, sestdien, 14. aprīlī, no plkst. 10 līdz 14, Rīgā, Kaļķu ielā 1, un pēcpusdienā – atsevišķās fakultātēs, RTU rīko Atvērto durvju dienu, kurā vidusskolēni iepazīsies ne tikai ar RTU piedāvātajiem studiju virzieniem, bet arī ar universitātes absolventiem, lai uzzinātu par karjeras iespējām pēc studijām RTU.

Savukārt, ņemot vērā to, ka jaunieši daudz laika pavada internetā un turmeklē visu nepieciešamo informāciju, RTU ir izstrādājusi īpašu portālu skolēniem www.nacstudet.lv, ar to skolēni varēs iepazīties RTU Atvērto durvju dienā. Portāls palīdzēs skolēniem izvēlēties savu nākotnes profesiju un labāk orientēties sarežģītajās universitāšu mācībuprogrammās. Portālā vienuviet apkopota noderīga informācija gan mācību procesam skolā, gan augstākās izglītības izvēlē, kā arī būs pieejams profesionālās orientācijas tests, kas skolēnam atvieglos savu spēju izvērtēšanu un pareizā lēmuma pieņemšanu.

RTU aptauja tika veikta interneta vidē, aptaujājot 533 cilvēkus vecumā no 16 līdz 18 gadiem.

RTU Informācijas centrs

11. aprīlis, 2012 plkst. 15:15