Ar jauniem rekordiem noslēgušās papīra tiltu konstruēšanas sacensības

3. novembris, 2017
Papīra tiltu konstruēšanas sacensības rīkoja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu organizētās konstruēšanas sacensības «Papīra tilti 4» noslēgušās ar galvu reibinošu rekordu – spēcīgākais tilts, kuru izveidoja studentu komanda «K-1», noturot 210 kilogramu slodzi, šogad turpat divas reizes pārspējis iepriekšējā gada rekordu – noturētos 126,22 kilogramus.

Otrās vietas ieguvējs studentu kategorijā bija «Baltās komandas» izveidotais tilts, kurš noturēja 115 kilogramus, bet trešajā vietā, noturot 88 kilogramus lielu slodzi, ierindojās komanda «Rezerve». Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 50 komandas.

Papīra tiltu konstruēšanas sacensības notika 2. novembrī. Tiltu bija jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošināja organizētāji. Komandām tika piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Papīra tiltu konstruēšanai tika atvēlētas divas stundas, bet pēc tam sākās vērtēšana – tiltus ievietoja slogošanas aparātā un novēroja tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju atzīts tas tilts, kurš izturēja vislielāko slodzi.

Izturīgāko papīra tiltu konstruēšanas sacensības šogad norisinās jau ceturto gadu. Pagājušajā gadā visizturīgākais izrādījās komandas «Bridge IT» veidotais tilts, kurš noturēja 126,22 kg, ievērojami pārsniedzot 2015. gada rekordu — 57,4 kg. Otro vietu ar rezultātu 92,65 kg ieņēma komanda «WITTEVEEN+BOS LATVIA», bet trešie labākie bija komanda «JAM», kuras veidotais tilts spēja izturēt 75,22 kg slogojumu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. novembris, 2017 plkst. 11:35