Ar komandas «Bridge IT» triumfu noslēdzas spageti tiltu konstruēšanas sacensības

9. aprīlis, 2018
Uzvarētājkomanda «Bridge IT». Foto: stiks.lv

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu Helmuta Zālīša, Laura Lugbana un Laura Lodīša komandas «Bridge IT» būvētais tilts, kurš spēja noturēt 335,48 kg slodzi, izrādījās spēcīgākais lielo tiltu kategorijā spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS 9». Komanda izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas čempionātā RECCS 2018, kas 25. maijā notiks Ungārijā.

Fotogalerija

Mazo tiltu konstruēšana iedalījās divās – skolēnu un studentu – kategorijās. Studentu kategorijā vislabāko rezultātu slodzes testā uzrādīja Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes komanda «JAM» – studenti Artūrs Vēvers, Jānis Lungevičs un Māris Puriņš – ar tiltu, kas slodzes testā izturēja 176,40 kilogramus. Skolēnu kategorijā visspēcīgākais izrādījas komandas «Spinatas» – Jelgavas Valsts ģimnāzija skolēnu Kārļa Blūmaņa, Kristapa Blūmaņa un Paulas Blūmanes veidotais tilts, kurš slodzes testā izturēja 114,63 kilogramus.

Jau otro gadu pēc kārtas tiltus no makaroniem bija iespējams būvēt arī dizaina tiltu kategorijā. Tilts bija jākonstruē uz vietas un tā dizainam bija jāatbilst sacensību dienā izsludinātajai tematikai, kas bija pieskaņota saulainajai aprīļa dienai – «Pavasara mode tiltiem». Šajā kategorijā sevi vislabāk parādīja komanda «Spaghetti warriors» – A.Upīša Skrīveru vidusskolas skolnieces Austra Pumpure un Linda Vanaga, kuras sešās stundās uzkonstruēja apbrīnojami precīzu un vizuāli pievilcīgu tauriņa tiltu.

Sacensības rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. aprīlis, 2018 plkst. 12:53