Ar RTU atbalstu Pekinas Starptautisko studiju universitātē iespējams apgūt latviešu valodu

2. novembris, 2015

Pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) atbalstam, Pekinas Starptautisko studiju universitātē (Beijing International Studies University – BISU), kas ir otra lielākā svešvalodu universitāte Pekinā, kopš šā gada septembra pirmie 23 ķīniešu studenti uzsākuši latviešu valodas studijas.

Latviešu valodas studiju programmu izveidojuši RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu  fakultātes  (ETHZF) mācībspēki. BISU latviešu valodu studentiem pasniedz RTU ETHZF pasniedzēja Aija Veldruma.

Saskaņā ar studiju plānu pēc diviem intensīvas latviešu valodas apguves gadiem ķīniešu studenti valodas apguvi turpinās RTU, tad atgriezīsies BISU, lai iegūtu izglītības sertifikātu. Pēc tam studenti turpinās studijas gan Rīgā, gan Pekinā, apgūstot tehniskā tulka specialitāti un papildus mācoties vēl citu Eiropas Savienības valodu.

Latviešu valodas apmācības realizētas, pateicoties šā gada martā noslēgtajam sadarbības līgumam starp RTU un BISU. Vizītes laikā RTU BISU pārstāvji lūdza RTU nodrošināt atbalstu latviešu valodas apmācības programmas izveidē. Mācīt latviešu valodu ir Pekinas municipalitātes iecere.

Oktobra nogalē dodoties uz vizīti Pekinā, RTU delegācija BISU prezidentam profesoram Kao Veidongam uzdāvināja latviešu valodas vārdnīcas un mācību līdzekļus,  kā arī multimediju līdzekļus par  Latvijas un Rīgas skaistākajām vietām.

RTU Komunikācijas nodaļa

2. novembris, 2015 plkst. 15:43