Ar videotilta palīdzību ASV izdevniecība dāvinās grāmatas RTU

24. maijs, 2011

Otrdien, 24. maijā, plkst. 18, RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 403. auditorijā ar videotilta palīdzību viena no pasaules vadošajām mācību literatūras izdevniecībām «Pearson Education» svinīgi dāvinās RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļai trīsdesmit jaunākā – piektā – izdevuma grāmatas «Information Systems Today».

Grāmatas «Information Systems Today» autori ir Vašingtonas Universitātes profesors Džo Valasičs (Joe Valacich) un Honkongas Universitātes profesors Kristofs Šneiders (Christoph Schneider).

Dāvinājuma pasākumā piedalīsies RTU rektors Leonīds Ribickis, Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāns Remigijs Počs, prodekānsKonstantīns Didenko, Starptautisko programmu nodaļas administrācija un studenti. Ar videotilta palīdzību no ASV RTU studentus un darbiniekus uzrunās viens no grāmatas autoriem – profesors Džo Valasičs.

Pēc simboliskā dāvinājuma pasniegšanas uzrunas  profesors Dž. Valasičs vadīs studiju priekšmeta «Vadības informācijas sistēmas» lekciju RTU maģistra studiju programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» studentiem. Plānots, ka pirmās trīs minētā kursa lekcijas tiks vadītas interaktīvā videokonferences režīmā, bet jūnija vidū profesors Dž. Valasičs ieradīsies Rīgā, lai pabeigtu kursu mācīt klātienē. Studiju priekšmeta «Vadības informācijas sistēmas» profesors RTU studentiem māca katru pavasari, un grāmatu dāvinājums RTU studentiem noorganizēts pēc profesora iniciatīvas.

Profesors Dž. Valasičs stāsta: «Iepriekšējais grāmatas «Information Systems Today»izdevums tika publicēts 2009. gadā. Taču tehnoloģijas informācijas sistēmu jomā mainās ļoti dinamiski, tādēļ vēlējos, lai RTU studenti smeltos zināšanas no manas visjaunākās mācību grāmatas. Sazinājos ar savas grāmatas galveno redaktoru  Bob Horan no «Pearson Education»,un viņš laipni piekrita palīdzēt – noorganizēt izdevniecības dāvinājumuRTU vajadzībām un nodrošināt to piegādi no ASV uz Latviju uz sava rēķina.» Dāvinājumu organizēt palīdzēja arī «Pearson Education» starptautiskā mārketinga direktore Ann Oravetz, kā arī reģionālās pārdošanas konsultantes Malgorzata Jaroszewska un Ingrid Rofofsk.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļas direktors Modris Ozoliņš uzskata, ka «Vadības informācijas sistēmu» kurss ir ļoti atbilstošs, lai tā apguvē izmantotu mūsdienu tehnoloģijas. «Tādējādi mums ir iespēja ietaupīt izmaksas, vienlaikus gūstot iespēju studiju procesa nodrošināšanai piesaistīt augstākās kvalitātes mācībspēkus,» atzīst M. Ozoliņš.

Modris Ozoliņš informē, ka šis nav pirmais dāvinājums RTU Starptautisko programmu nodaļai. Šā gada sākumā RTU Goda doktors, Norvēģijas Dabaszinātņu universitātes profesors Šells Gunārs Hofs (Kjell Gunnar Hoff)uzdāvināja RTU 100 savas jaunās grāmatas «Biznesa ekonomika» eksemplārus. Jauno grāmatu profesors sagatavoja sadarbībā ar RTU asociēto profesori Rasmu Alsiņu.

RTU Informācijas centrs

24. maijs, 2011 plkst. 13:13