Ārzemju viesi dodas ekskursijā uz RTU dienesta viesnīcām

23. februāris, 2012

Lai RTU darbiniekus un ārzemju viesus iepazīstinātu ar energoefektīvajiem risinājumiem renovējamās RTU dienesta viesnīcās, tika organizēta Atvērto durvju diena un ekskursija. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts 17. februārī uz RTU renovējamo Āzenes ielas studentu dienesta viesnīcu ekskursijā veda RTU darbiniekus un sadarbības projekta «PEA-Publiskās enerģijas alternatīvas» partnerus no ārvalstīm.

Pētnieks Gatis Žogla ekskursijas dalībniekus informēja par ēkā plānotajiem energoefektivitātes risinājumiem un paveiktajiem darbiem. Pirms ekskursijas viesiem tika prezentēta kopmītņu ēku energoaudita rezultātu  analīze un ēku stāvoklis pirms renovācijas. Viesiem tika pastāstīts arī par plānotajiem renovācijas darbiem un to izmaksām, kā arī nodemonstrētas studentu viesnīcas vizualizācijas – kā objekts izskatīsies pēc renovācijas. Ekskursijas laikā bija iespēja iepazīties ar risinājumiem būvobjektā, tika demonstrēta kopmītņu ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, karstā ūdens sagatavošanas sistēma, kura, izmantojot iekārtas ar iebūvētiem siltumsūkņiem, ļauj atgūt siltumenerģiju no notekūdeņiem un citi risinājumi.

Ārzemju viesi visvairāk interesējās par ēkā izmantotajiem siltinājuma risinājumiem un tehnoloģijām siltumenerģijas atguvei, kā arī par investīciju atmaksāšanās laiku.

Ekskursijā devās pārstāvji no Igaunijas, Somijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas.

Kā ziņots, RTU studentu dienesta viesnīcās Ķīpsalā tiek īstenots projekts «Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu kopums Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcās Rīgā, Āzenes ielā 22; 22a», kura īstenošanai piesaistīti Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļi.

Projekta mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu Latvijas Republikas augstākās izglītības iestāžu ēkās un paaugstināt energoefektivitāti Rīgas Tehniskās universitātes studentu dienesta viesnīcu ēkās Rīgā, Āzenes ielā 22, 22a, saglabājot tēlu, vizuālo identitāti un atpazīstamību. Projektā tiek veikti ēkas fasādes, jumta un logu, ventilācijas sistēmas renovācijas darbi, bet universitātes ziņā atstāts ēkas interjera dizains, kura risinājuma izstrādi nolemts uzticēt topošajiem profesionāļiem – universitātes studentiem.

Projekts «PEA-Publiskās Enerģijas Alternatīvas» ir Eiropas Savienības daļēji finansēts projekts, un tā galvenais mērķis ir palielināt atjaunojamo energoresursu izmantojamības īpatsvaru Baltijas jūras reģionā, veicinot biznesa, tehnoloģiju un inženierzinātnes attīstību.

Projekts tiek īstenots, sadarbojoties 21 partnerim no 6 dažādām valstīm (Igaunija, Somija, Vācija, Latvija, Lietuva un Polija), kas atrodas Baltijas Jūras reģionā. Projekta aktivitātes ir vērstas uz Baltijas Jūras reģiona un kopienu dzīves līmeņa paaugstināšanu, un tās ir veidotas ar koncepciju, kas ņem vērā esošās administratīvos un tehnoloģisko piemērus, kā arī to ierobežojumus. Projekta mājaslapa.

RTU Informācijas centrs

23. februāris, 2012 plkst. 9:32