ASV Izglītības diena RTU

3. novembris, 2009

Piektdien, 20. novembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1, notiek ASV Izglītības informācijas un testēšanas centra (Education USA) rīkotā ASV Izglītības diena, kurā iespējams iegūt informāciju par studiju iespējām ASV.

03.11.2009.

Pasākumu atklāja ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere, kā arī Rīgas Tehniskās Universitātes rektors Ivars Knēts. Par savu studiju pieredzi ASV un tās ieguldījumu karjeras izaugsmē stāstīja Swedbankas valdes loceklis un Ņujorkas Universitātes absolvents Toms Siliņš. Par ASV izglītības sistēmu un iespējām, ko tā sniedz, stāstīja ASV vēstniecības pārstāvji, mācībspēki un studenti no ASV, kas šobrīd strādā Latvijā. Par pieteikšanās procesu un iestājpārbaudījumiem ASV augstskolās gan bakalaura, gan tālākizglītības programmās, kā arī par stipendiju iespējām stāstīja vidusskolēni un studenti no Latvijas, kas paši gatavojas studēt ASV. Jaunāko informāciju par ASV studiju vīzām sniedza ASV vēstniecības Latvijā Konsulārās daļas pārstāvis.

Gatavoties studijām ASV nepieciešams vismaz gadu iepriekš – dokumentus nākamajam studiju gadam augstskolas pieņem jau decembrī. Līdz tam augstskolas izvēlei jau jābūt skaidrai, kā arī jābūt nokārtotiem testiem – TOEFL angļu valodas zināšanu pārbaudei un SAT, kas pārbauda topošā studenta spējas apgūt bakalaura līmeņa programmu ASV. Tiem, kas vēlas studēt maģistratūrā vai doktorantūrā, jākārto GRE vai GMAT tests (biznesa vadības maģistra jeb MBA programmām). Lemjot par studenta uzņemšanu, būtiskas ir arī atzīmes un sabiedriskā darbība.

Studenti no Latvijas ASV visbiežāk vēlas apgūt ekonomiku, biznesu un jurisprudenci, populāras ir arī dažādas mākslas programmas, stāsta Education USA centra Latvijā vadītāja Dagnija Žiba. Pašlaik ASV augstskolās studē vairāk nekā 400 studentu no Latvijas.

ASV Izglītības diena ir viens no ASV Valsts departamenta un Izglītības departamenta rīkotās Starptautiskās izglītības nedēļas pasākumiem. Starptautiskā izglītības nedēļa ilgst no 16. līdz 22. novembrim, šīs nedēļas laikā līdzīgi pasākumi notiek visā pasaulē. To mērķis – iepazīstināt sabiedrību ar starptautiskās izglītības priekšrocībām, lai veicinātu studentu došanos uz ASV un amerikāņu jauniešu studijas ārpus savas valsts. Izglītības nedēļas ietvaros semināri par izglītības iespējām ASV notiks arī Liepājā un Daugavpilī.

RTU Rīgas Biznesa skolas paspārnē esošais ASV Izglītības informācijas un testēšanas centrs ir vienīgais oficiālais pārstāvis Latvijā, kas sniedz informāciju par iespējām mācīties ASV. Centrā bez maksas iespējams meklēt studiju un to finansējuma iespējas, kā arī izmantot bibliotēku un datorklases. RTU Rīgas Biznesa skola ir oficiālais ETS (Educational Testing Service) pārstāvis Latvijā un regulāri administrē TOEFL, SAT, GRE, SLEP un TOEIC testus Rīgā, kā arī organizē sagatavošanās kursus testiem.

Reģistrēšanās dalībai ASV Izglītības dienas pasākumā: 67089800, e-pasts:

Papildu informācija: Education USA centra Latvijā vadītāja Dagnija Žiba, tālr. 28343245, vai www.educationusa.lv.

3. novembris, 2009 plkst. 11:45