Atklāj jaunā RTU Aeronautikas institūta plāksnes

8. maijs, 2012

Otrdien, 8. maijā, RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes vadība un studenti atklāja jaunizveidotā Aeronautikas institūta plāksnes, kas novietotas pie institūta ēku ieejas durvīm Lomonosova ielā 1. Plāksnes ar uzrakstu «Rīgas Tehniskā universitāte, Transporta un mašīnzinību fakultāte, Aeronautikas institūts» izvietotas uz fasādes Lomonosova ielas 1 V korpusa ēkai, kuru iecerēts veidot kā jaunā institūta administratīvo korpusu, kā arī uz fasādes B korpusa ēkai, kuru iecerēts veidot kā jaunā institūta auditoriju un laboratoriju korpusu, pastāstīja fakultātes dekāns profesors Ēriks Geriņš.

Skatīt galeriju

Jau ziņots, ka Aeronautikas institūtu RTU Senāts nolēma izveidot 26. martā, apvienojot jaunajā institūtā Transporta un mašīnzinību fakultātes Aviācijas institūtu un Transportmašīnu tehnoloģiju institūtu.

Institūts izveidots, lai nodrošinātu aviācijas izglītības un pētniecības starptautisko konkurētspēju un koncentrētu resursus.

Aeronautikas institūts turpina abu apvienoto institūtu studiju programmu – «Aviācijas transports» un «Transporta sistēmu inženierija» – īstenošanu.

Nākotnē esošās studiju programmas iecerēts uzlabot, plānots tām piesaistīt kompetentākos RTU mācībspēkus. Vairākas specialitātes paredzēts sertificēt atbilstoši starptautiskajām prasībām, kā arī modernizēt mācību tehnisko bāzi. Izmaiņas ļautu sagatavot augstāk kvalificētus inženierus, palielināt to Latvijas un ārzemju studentu skaitu, kas Rīgā vēlas studēt aviācijas transportu, kā arī paaugstināt institūtu pētniecisko potenciālu, tā sniedzot plašākas iespējas dalībai starptautiskos zinātniskos projektos.

Perspektīvā jaunizveidotā Aeronautikas institūta studentiem RTU piedāvās arī jaunas studiju programmas, kuru absolventi varēs darboties plašākā darba tirgus diapazonā: gan kā pētnieki pētniecības centros, gan kā inženieri – konstruktori lidaparātu un aviācijas sistēmu ražošanas uzņēmumos, gan kā inženieri aviācijas remonta uzņēmumos, gan kā gaisa kuģu ekspluatācijas inženieri lidostās, gan kā gaisa loģistikas speciālisti loģistikas kompānijās u. c.

Aviācija ir nozare, kas strauji attīstās. Latvijas un pasaules darba tirgū palielinājies pieprasījums pēc kvalificētiem un starptautiskajiem standartiem atbilstoši sagatavotiem aviācijas transporta inženieriem. RTU ir ieinteresēta veicināt attīstību un izveidot Rīgā nozīmīgu Eiropas līmeņa reģionālo aviācijas izglītības un pētniecības centru.

RTU Informācijas centrs

8. maijs, 2012 plkst. 14:50