Atklās Goda plāksnes M. Doļivo-Dobrovoļskim un F. Canderam

25. janvāris, 2013

Pirmdien, 28. janvārī, plkst. 13.45 (pirms Senāta sēdes) Kaļķu ielā 1, 1. stāvā gaitenī, tiks atklātas Goda plāksnes RTU Goda biedriem Mihailam Doļivo-Dobrovoļskim un Fridriham Canderam.

M. Doļivo-Dobrovoļskis Rīgas Politehniskajā augstskolā studējis ķīmijas tehnoloģiju (1878–1881), taču studijas nav izdevies pabeigt. M. Doļivo-Dobrovoļskis bagātinājis elektrotehniku ar izciliem jauninājumiem, ieviesis praksē trīsfāžu maiņstrāvas izmantošanu, kas radikāli pārveidoja visu pasaules elektrotehniku. Radījis asinhronos elektrodzinējus, trīsfāžu ģeneratorus, elektromotorus un transformatorus.

Rakešbūves pionieris F. Canders pētniecības darbību sācis, studējot Rīgas Politehniskā institūta Mehānikas nodaļā, kuru ar izcilību absolvējis 1914. gadā. Studiju laikā viņš nodibinājis arī Rīgas Gaiskuģniecības un lidojumu tehnikas studentu biedrību.

RTU Informācijas centrs

25. janvāris, 2013 plkst. 13:27