Atzīmējot latviešu izcelsmes zinātnieka P. Valdena 150. jubileju, izdod pastmarku

14. maijs, 2013

Par godu viena no pasaulē izcilākā latviešu izcelsmes zinātnieka Paula Valdena 150. dzimšanas dienai «Latvijas Pasts» izdevis pastmarku bloku un aploksni. Pirmās dienas zīmogošana notika otrdien, 14. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (RTU MLĶF), Āzenes ielā 14/24, Rīgā.

Skatīt galeriju

Pirmās dienaszīmogošanas pasākumā notika P. Valdenam veltītās pastmarkas unaploksnes svinīga prezentācija. Tajā piedalījās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, MLĶF dekāns profesors Valdis Kokars, «Latvijas Pasta» valdes loceklis Arnis Salnājs un Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

Jaunāpastmarku bloka nominālvērtība ir viens lats, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikas teritorijā; pastmarkas tirāža –30 000 eksemplāru. Pastmarku bloka un aploksnes dizaina autore māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja pastmarkā attēlojusi ķīmiķa P. Valdena portretu un bijušo Rīgas Politehniskā institūta Ķīmijas laboratorijas ēku fonā. Savukārt pastmarku blokā un aploksnē attēlots slavenais Valdena apgriezenības likuma motīvs.

p.valdenam_150_pda.jpgPauls Valdens (1863–1957) bija Vācijā dzīvojošs latviešu izcelsmes ķīmiķis. Pasaules ķīmijas vēsturē viņa vārds ierakstīts, pateicoties Valdena apgriezenības likumam, kā arīValdena reizinājumam. Pasaules izcilais zinātnieks septiņas reizes nominēts Nobela prēmijai ķīmijā.

P. Valdenam veltītās aploksnes zīmogošana ir Latvijas Pasta 300. organizētā pirmās dienas zīmogošana kopš 1991. gada.

RTU Informācijas centrs

14. maijs, 2013 plkst. 13:49